Zpět na seznam míst co vidět na bulharském severním pobřeží
Kamenný les

Kamenný les (Pobiti Kamani)

Pouhých 20 km od Varny najdete toto unikátní místo, které se právem řadí mezi nejznámější turistické atrakce Bulharska. Vlastně se jedná o pole (cca 250 hektarů) poseté velkými kamennými sloupy, jejichž stáří se odhaduje až na 50 miliónů let

Tyto sloupy se formovaly během spojení 2 křídových vrstev v době paleoceánu a jejich vývojové vrstvy jsou dodnes krásně vidět. Na některých sloupech můžete také zahlédnout zkameněliny pravěkých rostlin a drobných živočichů. Oblíbenou zábavou je hádat, jaké zvíře vám který sloup připomíná. Od roku 1937 bylo vydáno několik ochranných příkazů a památky jsou nyní klasifikovány jako „chráněná“ oblast. UNESCO má toto místo na svém předběžném seznamu světového dědictví UNESCO, ale výzkumníci by si přáli, aby se Kamenný les stal národním a evropským geoparkem. Je to proto, že zde mají obrovskou příležitost pro vědecký výzkum. 

Vstupné a otevírací doba

Vstupné činí 3 BGN za dospělého, resp. 2 BGN za studenta a zahrnuje i vstup do malinkého muzea.

Kasa je otevřena denně mezi 10:00 a 19:00, mimo tyto hodiny se můžete po areálu pohybovat zdarma.

Jak se tam dostat

Veřejnou dopravou se ke Kamennému lesu bohužel nedostanete. Leží sice na hlavní silnici číslo 2 směřující z Varny na západ, ale autobusy zde nezastavují. Jedinou možností je tak buď vlastní či půjčené auto (přímo u vchodu je malé bezplatné parkoviště podél silnice) nebo taxíkem z Varny, který bude stát cca 50 BGN oběma směry i s čekáním.

  • Naviguj: 43.2257, 27.7066

Další místa na bulharském severním pobřeží

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal tým portálu Cestujlevne.com
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu