Pláž Zlaté Písky
Bulharské severní pobřeží

12 míst co vidět na bulharském severním pobřeží

Škorpilovci

Škorpilovci

Chtěli byste trávit dovolenou u moře v absolutním klidu na přírodní pláži bez davů dalších návštěvníků? Zamiřte do malinkého letoviska Škorpilovci, které se pyšní přes 6 km dlouhou pláží táhnoucí se přes lokalitu Kamchiya a končící až u vesničky Bliznaci. Na obou koncích pláže ve Škorpilovci a Bliznaci najdete typické plážové zázemí v podobě půjčoven lehátek a slunečníků, barů a restaurací, ty však zaplňují jen relativně malou část pláže. Zbytek je volný, obklopený loukami a lesy a především liduprázdný i v hlavní sezoně.

Pláž je krásně čistá pokrytá jemným bílým pískem.

Ve Škorpilovci nenajdete prakticky žádné služby, jen plážové restaurace a bary, apartmány a několik novějších hotelových resortů. Vzhledem k tomu, že letovisko leží přes 4 km od hlavní silnice spojující Varnu a Burgas, je ideálně dostupné především pro cestovatele s vlastním nebo půjčeným autem. Nejbližším letoviskem s omezenou nabídkou služeb je cca 10 km vzdálená Byala, případně 45 km vzdálená Varna.

Ubytování ve Škorpilovci pořídíte od 600 Kč na noc pro dva v apartmánech, resp. od 1 600 Kč v hotelech na pláži. České cestovky zájezdy do Škorpilovci prakticky nepořádají.

 

naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.