Pláž Zlaté Písky
Bulharské severní pobřeží

12 míst co vidět na bulharském severním pobřeží

Mys Kaliakra

Mys Kaliakra

Skalnatý mys Kaliakra bývá označován jako nejromantičtější místo bulharské severní riviéry. Úzký výběžek skal s červeným nádechem vybíhá z pevniny asi 2 km do moře a útesy místy vystupují až 70 metrů nad hladinu. Na samém konci poloostrova najdete mys, na kterém stojí kaple a starověká pevnost Tirisis. Naskytnou se odsud spektakulární výhledy na moře a okolní pobřeží a rovněž zde můžete jako na jednom z velmi mála míst bulharského pobřeží pozorovat západy slunce nad mořem.

Na místě můžete navštívit malé muzeum o historii pevnosti a celé okolní oblasti. Vstup stojí 3 BGN, zatímco vstup do samotné pevnosti a na mys je zdarma.

Jak se sem dostat

Mys Kaliakra bohužel není dostupný veřejnou dopravou, dostanete se sem jedině jako fakultativní výlet zařízení přes vaší cestovní kancelář nebo autem, ať už půjčeným nebo vlastním. Kaliakra se nachází 78 km od Varny, resp. 36 km od Balčiku a 56 km od rumunské hranice. Značená odbočka na mys vpravo je za obcí Kavarna.

Až prakticky přímo na mysu je malé parkoviště s poplatkem 6 BGN.

Zátoka a pláž Bolata

Asi 2 km od mysu Kaliakra je romantická malá zátoka Bolata s písečnou pláží, kde se na hodinku či dvě určitě zastavte. Autem se dá zaparkovat prakticky přímo na pláži. Fotogenické okolí vytváří skalnaté útesy s načervenalou barvou, které pláž obklopují.

Nenajdete tady však žádné půjčovny lehátek, bary ani restaurace.

naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.