Káhira
Káhira

10 míst co vidět v Káhiře

Cairo Tower

Cairo Tower

Káhirská věž patří bezpochyby k nejznámějším egyptským stavbám a je jedním ze symbolů města. Štíhlá betonová věž se tyčí do výšky 187 metrů a je tak nejvyšší vysílací věží v Egyptě.

Cairo Tower slouží jako vysílač, restaurace a vyhlídková observatoř v jednom a je velmi populární turistickou atrakcí pro místní i zahraniční návštěvníky.

Architektura a výška Cairo Tower

Štíhlý betonový tubus je krytý perforovanou otevřenou mřížkou, která má připomínat faraonský lotos, symbol starověkého Egypta. Věž byla dokončena v roce 1961 a její výška činí 187 metrů.

Poslední patro s observatoří je pak 143 metrů nad zemí.

Vyhlídková plošina je umístěna na otevřeném venkovním ochozu, takže výhledu a focení nebude bránit žádné sklo. Vzhledem k tomu, že se jedná o nejvyšší stavbu v centru Káhiry, výhledu nebrání žádné jiné překážky a uvidíte tak opravdu celé město.

Vstupné a otevírací doba

Otevřeno je denně v časech 8:00–0:00.

Cena vstupenky na věž činí 200 EGP a zakoupíte ji u vstupu. V exponovaných časech (hlavně čtvrtek, pátek a sobota večer) se můžou tvořit fronty až na 30 minut.

Jak se ke Cairo Tower dostat?

Věž stojí na ostrově Gezira (často zvaném podle čtvrti také jako Zamalek) a pěšky z náměstí Tahrir k ní dojdete za 15 minut přes most. Nejbližší stanice metra "Opera" na lince 2 se nachází asi 500 metrů jižním směrem.

Vstup do věže je pouze ze severní strany z ulice "Al Borg" (poloha na mapě).

Chystáš se do Káhiry?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 17. 12. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.