Káhira
Káhira

11 míst co vidět v Káhiře

Náměstí Tahrir

Náměstí

Tahrir

Čím je Times Square pro New York či Champs-Élysées pro Paříž, tím je náměstí Tahrir pro Káhiru. V překladu "náměstí Osvobození" se nachází přímo v centru města poblíž Nilu.

Zobraz ceny luxusních hotelů v centru Káhiry

Tahrir je hlavní dopravní uzel, kde se kříží dvě linky metra a desítky linek autobusů. Pro místní je bodem pro oslavy Nového roku, sportovních událostí, ale i demonstrací. Například během Egyptské revoluce v roce 2011 se hlavní protesty odehrávaly právě zde.

Pro turisty je pak nejlepším orientačním bodem. Když už se opravdu ztratíte, stačí mávnout na prvního taxíka, říct, ať vás odveze na Tahrir a jste zachráněni.

Středobodem náměstí je obrovský kruhový objezd s obeliskem Ramsese II., na severovýchodní straně náměstí pak stojí sochy egyptského nacionalisty Umara Makrama a také bývalá hlavní budova Egyptského muzea.

Ubytování na Tahriru

Chcete-li poznat co nejvíce z Káhiry, pak je ubytování v blízkosti náměstí tou nejlepší volbou. Nachází se uprostřed Káhiry, máte zde dvě linky metra a taxikář vždy bude přesně vědět, kam vás zavézt.

Přímo na náměstí se za ceny od 700 Kč ubytujete v levném a moderně zařízeném Tahrir Square Hostel, v němž najdete i samostatné pokoje s vlastní koupelnou.

Ze západní strany u Nilu pak náměstí lemují tři velké hotely známých značek: Ramses Hilton *****, Intercontinental Cairo Semiramis ***** a The Nile Ritz-Carlton *****.

Doprava na Tahrir

Hlavním prostředkem dopravy je metro. Kříží se tu linky 1 a 2, jejich přestupní stanice přímo pod náměstím se jmenuje Sadat.

Na severním konci náměstí až za budovou bývalého Egyptského muzea pak u velké křižovatky najdete autobusové nádraží městských i dálkových linek.

Chystáš se do Káhiry?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 12. 01. 2024

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.