Ekvádor
Ekvádor

13 míst co vidět v Ekvádoru

Amaznoie

Ekvádorská Amazonie

Východní část Ekvádoru pokrývá amazonský prales. Je to magická a neprobádaná oblast, kde žije neuvěřitelné množství druhů fauny a flory. Můžete pozorovat ptáky, ryby, piraně, opice, růžové delfíny, jít na procházku noční džungli nebo koupat se v lagunách při západu slunce. V nejhlubší džungli údajně žijí civilizací nepoznamenané kmeny domorodců. Cesta do hlubin Amazonie je stejně jako Galapágy životní zážitek. 

Existuje několik možností, jak se do Amazonie vydat. Nejhlubší a pro turisty stále dostupná džungle se nachází ve dvou místech, v rezervaci Cuyabeno a v Národním parku Yasuní. Pokud se nechcete o nic starat, objednejte si čtyřdenní výlet do Cuyabena už v Quitu za 320 USD na osobu. Cesta zahrnuje dopravu tam a zpět, ubytování, jídlo a nápoje, průvodce atd.  

Pokud chcete víc adrenalinu a vydáte se dál až do parku Yasuní, jeďte z Quita do San Sebastian del Coca (6 hodin cesty) a tam si kupte lístek na kánoi, která vyráží v 6 ráno po řece Napo až k peruánské hranici do Nuevo Rocafuerte. Plavba trvá 7–8 hodin. Na místě se ubytujte v jednom z několika málo místních hotýlků (12–14 USD na osobu na noc) a vyhledejte lokálního průvodce. Podle velikosti skupiny stojí výlet do džungle 65–85 USD na osobu na den včetně ubytování, jídla, nápojů a průvodce.  

Do Cuyabena se dá po vlastní ose vyrazit z Nueva Loja (Lago Agrio), kam dojedete z Quita za 6 hodin. Tam už si můžete domluvit túru do Cuyabena za podobnou cenu jako do Yasuní. Alternativou je také oblast Limoncocha, kam se jede stejně jako do Yasuní ze San Sebastian del Coca, plavba je mnohem kratší. Džungle tam není tak panenská.  

Pokud máte rozpočet napnutý, ale chcete vidět z Amazonie alespoň něco, jeďte do města Tena, které je dostupné z Quita nebo také z Baños de Agua Santa. Přímo ve městě se ubytujete a můžete sami vyrážet na výlety do okolí, kde uvidíte vodopády (Cascadas Las Latas, kde se dá koupat) a laguny (Laguna Azul a Paikawe). Dá se raftovat na řece a zajet do blízkého Misahuallí nebo Archidony, zde se nachází malá amazonská „zoo“. Příroda je i tak úžasná, všude kolem sebe uvidíte zeleň a řeky a připadáte si jako na jiné planetě.  

Chystáš se do Ekvádoru?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 19. 06. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.