Ekvádor
Ekvádor

13 míst co vidět v Ekvádoru

Cuenca

Cuenca

Cuenca je 3. největší město Ekvádoru ležící v nadmořské výšce 2.500 m. Jeho historické centrum s koloniální architekturou se nachází na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Cuenca je považována za hlavní město ekvádorské kultury. Najdete v ní divadla, filharmonii, kina, galerie, restaurace a bary s živou hudbou. V centru kolem parku Calderón nakoupíte suvenýry od místních řemeslníků a na zastřešeném tržišti si dejte lahodné místní ovoce chirimoya, slepičí vývar (caldo de gallina) nebo grilované vepřové chancho s bílou kukuřicí mote a bramborovými plackami.

V Cuence se dá sehnat výběrová ekvádorská káva i čokoláda. Hezký pohled na město se naskýtá z vyhlídky Mirador Turi. Naproti fotbalovému stadionu se nachází česká restaurace Golden Prague, kde majitel Martin Smětáček vaří pivo plzeňského typu a můžete si tam dát i řízek nebo guláš po ekvádorsku. V Cuence žije velká komunita expatů z USA.  

Do Cuenky se jezdí také kvůli blízkosti národního parku Cajas, který leží v nadmořské výšce 3.000–4.500 m ve vzdálenosti asi 30 km od města. Rozprostírá se v něm údajně přes 200 jezer. Turistických tras je v Cajas několik, nejznámější je výstup na lagunu Toreadora do výšky 3.900 m nebo procházka kolem jezera Llaviuca. V oblasti jsou k vidění zajímavé druhy rostlin typických pro chladné klima a také můžete narazit na lamy. V Cajas se může stanovat, je potřeba mít veškeré jídlo s sebou a teple se obléct, v noci může mrznout. Z Cuenky se dá do Cajas dostat levně autobusem směr Guayaquil, řekněte řidiči, ať vám zastaví u „Tres Cruces“. Vstup do parku stojí 10 USD

Chystáš se do Ekvádoru?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 19. 06. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.