Cestování Covid-19

Ekvádor je aktuálně otevřený i pro turistické cesty. Při příletu se musíte prokázat negativním testem na koronavirus ne starším než 10 dní. Na zpáteční cestě musíte po příletu do ČR opět podstoupit testování na Covid.

Aktuální informace na webu MZV.

Zpět na seznam míst co vidět v Ekvádoru
Cuenca

Cuenca

Cuenca je 3. největší město Ekvádoru ležící v nadmořské výšce 2.500 m. Jeho historické centrum s koloniální architekturou se nachází na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Cuenca je považována za hlavní město ekvádorské kultury. Najdete v ní divadla, filharmonii, kina, galerie, restaurace a bary s živou hudbou. V centru kolem parku Calderón nakoupíte suvenýry od místních řemeslníků a na zastřešeném tržišti si dejte lahodné místní ovoce chirimoya, slepičí vývar (caldo de gallina) nebo grilované vepřové chancho s bílou kukuřicí mote a bramborovými plackami.

V Cuence se dá sehnat výběrová ekvádorská káva i čokoláda. Hezký pohled na město se naskýtá z vyhlídky Mirador Turi. Naproti fotbalovému stadionu se nachází česká restaurace Golden Prague, kde majitel Martin Smětáček vaří pivo plzeňského typu a můžete si tam dát i řízek nebo guláš po ekvádorsku. V Cuence žije velká komunita expatů z USA.  

Do Cuenky se jezdí také kvůli blízkosti národního parku Cajas, který leží v nadmořské výšce 3.000–4.500 m ve vzdálenosti asi 30 km od města. Rozprostírá se v něm údajně přes 200 jezer. Turistických tras je v Cajas několik, nejznámější je výstup na lagunu Toreadora do výšky 3.900 m nebo procházka kolem jezera Llaviuca. V oblasti jsou k vidění zajímavé druhy rostlin typických pro chladné klima a také můžete narazit na lamy. V Cajas se může stanovat, je potřeba mít veškeré jídlo s sebou a teple se obléct, v noci může mrznout. Z Cuenky se dá do Cajas dostat levně autobusem směr Guayaquil, řekněte řidiči, ať vám zastaví u „Tres Cruces“. Vstup do parku stojí 10 USD

  • Naviguj: -2.89703, -79.0018

Další místa v Ekvádoru

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 měs
Navrhni úpravu