Zavřít boční panel

Aktivity na Filipínách

Cestovatelé jezdí na Filipíny především kvůli nádherným plážím, potápění a šnorchlování. Země samozřejmě nabízí množství jiných aktivit jako treky, surfování, zip liny, jeskyně, vodopády, rafting a mnoho dalších. Přehled sportovních a adrenalinových zážitků naleznete například na stránce pinoyadventurista.com.

Šnorchlování a potápění 

Podmořský život na Filipínách je rozmanitý, stačí nasadit brýle a šnorchl a můžete začít obdivovat korály a rybky hrající všemi barvami. Pokud se vám korály omrzí, vydejte se na šnorchlování se žraloky velrybími do vesnice Oslob na ostrově Cebu nebo do oblasti Donsol na ostrově Luzon či pozorovat mořské želvy na ostrovech Apo a Balicasag.

Žralok velrybí na Filipínách

Náročnější klienti mohou využít všudypřítomných potápěcích center a udělat si začátečnický potapěčský kurz. Ten stojí 18.000–22.000 PHP, zahrnuje 5 ponorů a vypůjčení výbavy. Pokud už s potápěním máte zkušenosti, není nic jednoduššího, než si za 3500–4000 PHP zaplatit 3 ponory (cena zahrnuje loďku, dive mastera, půjčení výstroje, svačinu a vodu) a objevovat podmořský život z větší blízkosti nebo se třeba podívat na jeden z vraků. Více informací naleznete například na padi.com nebo diveboard.com.

Pláže 

Ať už se během vaší cesty po Filipínách rozhodnete pro jakýkoli ze známých ostrovů, můžete si být jisti tím, že na něm naleznete krásné písečné pláže lemované palmami. Vezměte si šnorchl a brýle, sedněte si na motorku a vydejte se je sami prozkoumat. 

Až se nabažíte pláží na ostrově, pronajměte si loďku s řidičem a v rámci island hoppingu navštivte nádherné pláže na malých ostrůvcích, které jsou rozesety všude kolem.

Když se unavení po celém dni vrátíte, zajděte si přímo na pláži na masáž a navečer si udělejte romantickou procházku při západu slunce, než si sednete na drink v jednom z barů.

El Nido

Treky 

Treky na Filipínách nebývají příliš náročné a vyráží se na ně v brzkých ranních hodinách. Jeden z nejznámějších treků je na sopku Pinatubo (ostrov Luzon), nechvalně proslulou erupcí v roce 1991. Jednalo se o druhou největší sopečnou erupci 20. století. Veškeré potřebné informace o trecích, traverzách a horolezectví najdete na stránce pinoymountaineer.com.

Pinatubo

Nakupování 

Filipínci většinu svého volného času stráví chozením po klimatizovaných nákupních centrech. Pokud se ocitnete v Manile, zajděte se podívat do Mall of Asia, třetího největšího nákupního centra na světě.

Rozmanité a zábavné, to jsou Filipíny

Filipíny jsou ostrovní stát nacházející se v jihovýchodní Asii v Tichém oceánu. Nejbližsími sousedními státy jsou Taiwan na severu, Indonésie na jihu a Malajsie na jihozápadě.

Cestovatelé na Filipíny jezdí kvůli jejich biodiverzitě. Najdete zde překrásné pláže, hory, vodopády, rýžová pole, deštné pralesy, jeskyně a především místa na šnorchlování a potápění, která patří k nejvyhledávanějším a nejkrásnějším na světě.

Průvodce pro tebe napsal Klára Nekvindová
Víza
30 dní zdarma
Turistická víza získáš na letišti s pasem platným alespoň 180 dní.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
prosinec - duben
Ideální destinace pro zimní výpad za teplem a sluncem.
Více o počasí
Letenky od
16 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 2x za měsíc a ušetříš cca 36 %.
Akční nabídky
Avatar uživatele Klára Nekvindová
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 měs
Navrhni úpravu