FIlipíny
Filipíny

Jídlo na Filipínách

Filipínská kuchyně 

Filipínská kuchyně je směsicí kuchyně asijské a americké. Je založena především na mase, které se jí k snídani, obědu i večeři a ať už je připravováno samotné, v omáčce, nebo v polévce, vždy se jako příloha podává rýže. Mezi nejznámější pokrmy patří „lechon“ – opékané sele, „adobo“ – kuřecí nebo vepřové v sojové omáčce, „sisig“ – maso na pánvičce a polévky jako například nakyslá polévka „sinigang“ nebo hovězí vývar „bulalo“. Pokud máte otrlý žaludek, můžete vyzkoušet specialitu „balut“, což je vejce natvrdo, které obsahuje částečně vyvinutý zárodek.

Od Filipín nečekejte lehkou asijskou stravu založenou na čerstvé zelenině, ale spíše tučné, smažené pokrmy. Podobně nebuďte překvapeni, když večer na pláži většina podniků místo čerstvých ryb a plodů moře griluje špízy a párky. Pokud vás místní kuchyně nenadchne, můžete využít restaurace připravující pokrmy jiných národností, jichž je v turistických oblastech dostatek.

Z nápojů určitě vyzkoušejte místní piva San Miguel a Red Horse, ale především rum Tanduay, který je dobrý a velmi levný. Sedmička rumu stojí okolo 40 Kč a zhruba stejnou cenu zaplatíte za rum s colou. Nenechte se napálit, když v nápojovém lístku některých resortů uvidíte tento drink za 100 Kč.

Jak se stravovat jako místní 

Pokud se budete stravovat jako místní ve stáncích a kantýnách u cesty, nejen že ochutnáte klasickou filipínskou kuchyni, ale navíc výrazně ušetříte. Podívejte se do hrnců a ukažte si na to, co se vám zamlouvá nejvíce. Stejně tak ušetříte, když se budete stravovat v jednom z mnoha fastfoodových řetězců, které se na Filipínách nachází. Nicméně jídlo tam není valné kvality a cestovatelé z něj nezřídka mívají zažívací problémy. Obě tyto varianty vás vyjdou do 100 Kč.

Obvyklé ceny v restauracích 

V restauracích dáte za hlavní chod okolo 100–200 Kč. Voda je podávána automaticky zdarma, někdy je potřeba si o nic říct. Limonády a místní pivo stojí okolo 20 Kč. Dovážené pivo, jak točené, tak v lahvi stojí okolo 100 Kč.  Za skleničku vína dáte 100 Kč a víc, ve stejných cenových relacích se pohybují i koktejly, výjimkou je rum s colou.

Chystáš se na Filipíny?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Klára Nekvindová
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.