Průvodce státem
Filipíny
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Jídlo na Filipínách

Filipínská kuchyně 

Filipínská kuchyně je směsicí kuchyně asijské a americké. Je založena především na mase, které se jí k snídani, obědu i večeři a ať už je připravováno samotné, v omáčce, nebo v polévce, vždy se jako příloha podává rýže. Mezi nejznámější pokrmy patří „lechon“ – opékané sele, „adobo“ – kuřecí nebo vepřové v sojové omáčce, „sisig“ – maso na pánvičce a polévky jako například nakyslá polévka „sinigang“ nebo hovězí vývar „bulalo“. Pokud máte otrlý žaludek, můžete vyzkoušet specialitu „balut“, což je vejce natvrdo, které obsahuje částečně vyvinutý zárodek.

Kuřecí abodo

Od Filipín nečekejte lehkou asijskou stravu založenou na čerstvé zelenině, ale spíše tučné, smažené pokrmy. Podobně nebuďte překvapeni, když večer na pláži většina podniků místo čerstvých ryb a plodů moře griluje špízy a párky. Pokud vás místní kuchyně nenadchne, můžete využít restaurace připravující pokrmy jiných národností, jichž je v turistických oblastech dostatek.

Z nápojů určitě vyzkoušejte místní piva San Miguel a Red Horse, ale především rum Tanduay, který je dobrý a velmi levný. Sedmička rumu stojí okolo 40 Kč a zhruba stejnou cenu zaplatíte za rum s colou. Nenechte se napálit, když v nápojovém lístku některých resortů uvidíte tento drink za 100 Kč.

Filipínská kuchyně

Jak se stravovat jako místní 

Pokud se budete stravovat jako místní ve stáncích a kantýnách u cesty, nejen že ochutnáte klasickou filipínskou kuchyni, ale navíc výrazně ušetříte. Podívejte se do hrnců a ukažte si na to, co se vám zamlouvá nejvíce. Stejně tak ušetříte, když se budete stravovat v jednom z mnoha fastfoodových řetězců, které se na Filipínách nachází. Nicméně jídlo tam není valné kvality a cestovatelé z něj nezřídka mívají zažívací problémy. Obě tyto varianty vás vyjdou do 100 Kč.

Obvyklé ceny v restauracích 

V restauracích dáte za hlavní chod okolo 100–200 Kč. Voda je podávána automaticky zdarma, někdy je potřeba si o nic říct. Limonády a místní pivo stojí okolo 20 Kč. Dovážené pivo, jak točené, tak v lahvi stojí okolo 100 Kč.  Za skleničku vína dáte 100 Kč a víc, ve stejných cenových relacích se pohybují i koktejly, výjimkou je rum s colou.

Rozmanité a zábavné, to jsou Filipíny

Filipíny jsou ostrovní stát nacházející se v jihovýchodní Asii v Tichém oceánu. Nejbližsími sousedními státy jsou Taiwan na severu, Indonésie na jihu a Malajsie na jihozápadě.

Cestovatelé na Filipíny jezdí kvůli jejich biodiverzitě. Najdete zde překrásné pláže, hory, vodopády, rýžová pole, deštné pralesy, jeskyně a především místa na šnorchlování a potápění, která patří k nejvyhledávanějším a nejkrásnějším na světě.

Průvodce pro tebe napsal Klára Nekvindová
Víza
30 dní zdarma
Turistická víza získáš na letišti s pasem platným alespoň 180 dní.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
prosinec - duben
Ideální destinace pro zimní výpad za teplem a sluncem.
Více o počasí
Letenky od
16 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 2x za měsíc a ušetříš cca 36 %.
Akční nabídky
Avatar uživatele Klára Nekvindová
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 měs
Navrhni úpravu