FIlipíny
Filipíny

Bezpečnost na Filipínách

Zdraví 

Na Filipíny není povinné očkování, doporučuje se očkování proti žloutence typu A, B, břísnímu tyfu a vzteklině. Také si zkontrolujte, jestli máte platné očkování na tetanus.

Existuje riziko horečky dengue a malárie, nejlepší ochrana je používat repelent, není nutné brát preventivně antimalarika.

Na Filipínách je jeden z největších výskytů vztekliny na světě, důsledně se vyvarujte jakémukoliv kontaktu s toulavými zvířaty a pokud vás některé pokouše/škrábne, ihned vyhledejte lékařskou pomoc. Dezinfekce nestačí, kontrolu rozhodně nenechávejte až na návrat domů, včasná diagnóza je při léčbě vztekliny naprosto zásadní.

Pokud jde o moře, v některých místech jsou korály nebo útesy, na nichž se můžou vyskytovat ježci, je dobré si přibalit boty do vody. Při šnorchlování se nedotýkejte korálů a živočichů, které neznáte.

Můžete si zakoupit tygří mast, která se používá na štípnutí, drobné ranky nebo na spánky pro osvěžení a při bolesti hlavy.

Předem si sjednejte cestovní pojištění a mějte finanční rezervu pro případ úrazu nebo onemocnění.

Kriminalita 

Pokud budete dodržovat pravidla základní opatrnosti, nemusíte se na Filipínách ničeho obávat.

Ve velkých městech nechoďte do slumů a chudých čtvrtí, po setmění se držte na hlavních ulicích. Nenoste u sebe velkou hotovost a cestovní doklady mějte mimo peněženku pro případ, že by vás okradli kapsáři.

Riziko katastrof 

Země se nachází tzv. Ohnivém kruhu. Hrozí zde tajfuny, zemětřesení a sopečné erupce. Riziko tajfunu je v období dešťů (červen–listopad). Během slabšího tajfunu prší, a to i několik dní. V případě silnějšího tajfunu nejezdí lodě a nelétají letadla. Aktuální informace o povětrnostních podmínkách je možné sledovat na stránce windyty.com.

Internet a elektřina

Simku si koupíte po příletu na letiště v Manile. K dispozici jsou operátoři Globe a Smart s podobnými cenovými balíčky:

  • 8 GB za 1.000 peso
  • 800 Mb/den po dobu 14 dní za 1.500 peso

Důležité kontakty 

Česká ambasáda (nouzové číslo): +63 918 990 5778 

Nouzová situace: 117 (policie, hasiči i ambulance)

Velvyslanectví Filipínské republiky v Praze: 224 216 397, 224 216 38

Chystáš se na Filipíny?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Klára Nekvindová
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.