9 míst, která doporučujeme na Filipínách navštívit

El Nido

El Nido

detailní průvodce

Na samotném severu ostrova Palawan najdete vyhledávané letovisko El Nido. Očekávejte nádherné tyrkysové průzračné moře, opuštěné pláže, laguny a stovky vápencových skal tvořící romantické panorama celého místa.

Zobrazit průvodce
Palawan

Palawan

Vydejte se na ostrov, který se momentálně pyšní přívlastkem nejlepší ostrov na světě. Po přistání v Puerto Princessa navštivte národní park The Puerto Princesa Subterranean River National Park a potom se přesuňte na sever do oblasti El Nido.

Zobrazit popis
Boracay

Boracay

Nejznámější filipínský ostrov, jehož White Beach se opakovaně umisťuje v žebříčcích nejkrásnějších pláží světa, což se bohužel odráží na cenách a náporu turistů.

Zobrazit popis
Siquijor

Negros

Z jižní části ostrova Negros, města Dumaguete, se vydejte na dva překrásné ostrovy v okolí: Dvě hodiny cesty lodí z města Dumaguete na ostrově Negros se nachází poklidný ostrov Siquijor, který je mezi Filipínci nechvalně proslulý jako voodoo ostrov ovládaný tajemnými silami. Pozorujte korálové útesy, zajeďte se vykoupat do vodopádů a nasajte tajemnou atmosféru u magického stromu. Ostrov Apo je především pro ty cestovatele, kteří na Filipíny…

Zobrazit popis
Bohol

Bohol

Udělejte si výlet na Čokoládové vrchy a po cestě se zastavte v „tarsier sancturary“, kde můžete obdivovat nártouny – nejmenší opice na světě. Projeďte se po Loboc river, osvěžte se ve vodopádech Mag-aso a na noc se uchylte do jednoho z resortů na ostrově Panglao, který je s Boholem spojený mostem, a z jehož známé Alona beach se jezdí pozorovat želvy na ostrov Balicasag.

Zobrazit popis
Banaue

Banaue

Milovníci přírody nesmí vynechat rýžové terasy v severní části ostrova Luzon, kde se mohou vydat na jednodenní i vícedenní treky. Nevýhodou je, že do Banaue se jezdí z Manily a cesta trvá přibližně 8–9 hodin.

Zobrazit popis
Camiguin

Camiguin

Na sopečný ostrov ležící jižně od Boholu se nejpohodlněji dostanete letecky z Cebu.

Zobrazit popis
Cebu

Cebu

Kromě oslnivých písečných pláží a známých potápěcích míst najdete na ostrově Cebu množství vodopádů, například známé vodopády Kawasan. Kompletní seznam vodopádů nacházejících se na Cebu. 

Zobrazit popis
Coron

Coron

Ostrov ležící severně od ostrova Palawan je vyhlášený pro své bílé písečné pláže, místa na šnorchlování a potápění a pro nejhezčí „island hopping“, který se zde dá dělat i na zapůjčeném kajaku. 

Zobrazit popis
Avatar uživatele Klára Nekvindová
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 měs
Navrhni úpravu