Průvodce státem
Filipíny
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Víza a povinnosti na Filipínách

Vízum 

Česká republika má s Filipínami 30denní bezvízový styk. Je potřeba mít pas platný minimálně 6 měsíců. 

Po uplynutí 30denní lhůty je možné vízum prodloužit za poplatek na Filipínách v Manile nebo jiném větším městě nebo je třeba kontaktovat filipínskou ambasádu v Praze. 

Víza na Filipíny

Další dokumenty 

Před přistáním na Filipínách dostanete v letadle na vyplnění následující dokumenty: „Customs declaration form“, „Health declaration checklist“ a „Arrival card“. V rámci „Health declaration checklist“ je kolonka pro vyplnění adresy na Filipínách, vyplňte například adresu ubytování, které máte rezervováno na první noc. Dokument se odevzdává hned po vystoupení z letadla a není nijak přísně kontrolován. „Arrival card“ předložíte na přepážce při udělování víza.

Je nutné mít zpáteční letenku z Filipín nebo alespoň jednosměrnou letenku pryč z Filipín nejpozději 30 dnů od vstupu do země, čili nejpozději v den, kdy vám vyprší víza. Bez ní vás pravděpodobně nepustí ani do letadla na Filipíny.

Očkování 

Na Filipíny není povinné očkování. Naléhavě se doporučuje očkování proti žloutence typu A a doporučuje se očkování proti žloutence typu B a břišnímu tyfu.

Od cestovatelů přijíždějících z výchozí nebo tranzitní země s výskytem žluté zimnice (tranzit včetně mezipřistání v rizikové oblasti) je vyžadován mezinárodní průkaz očkování proti žluté zimnici.

Celní předpisy 

Bezcelně lze dovézt 200 ks cigaret, 50 doutníků, 2 l alkoholu. Je povinnost deklarovat dovoz i vývoz cizí měny, pokud částka převyšuje 10.000 USD.

Zakázán je vývoz drog, korálů a jiných mořských produktů, zvířat, orchidejí, pirátských kopií filmů a hudby na DVD a audiokazetách.

Rozmanité a zábavné, to jsou Filipíny

Filipíny jsou ostrovní stát nacházející se v jihovýchodní Asii v Tichém oceánu. Nejbližsími sousedními státy jsou Taiwan na severu, Indonésie na jihu a Malajsie na jihozápadě.

Cestovatelé na Filipíny jezdí kvůli jejich biodiverzitě. Najdete zde překrásné pláže, hory, vodopády, rýžová pole, deštné pralesy, jeskyně a především místa na šnorchlování a potápění, která patří k nejvyhledávanějším a nejkrásnějším na světě.

Průvodce pro tebe napsal Klára Nekvindová
Víza
30 dní zdarma
Turistická víza získáš na letišti s pasem platným alespoň 180 dní.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
prosinec - duben
Ideální destinace pro zimní výpad za teplem a sluncem.
Více o počasí
Letenky od
16 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 2x za měsíc a ušetříš cca 36 %.
Akční nabídky
Avatar uživatele Klára Nekvindová
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 měs
Navrhni úpravu