Vízum 

Česká republika má s Filipínami 30denní bezvízový styk. Je potřeba mít pas platný minimálně 6 měsíců. 

Po uplynutí 30denní lhůty je možné vízum prodloužit za poplatek na Filipínách v Manile nebo jiném větším městě nebo je třeba kontaktovat filipínskou ambasádu v Praze. 

Další dokumenty 

Před přistáním na Filipínách dostanete v letadle na vyplnění následující dokumenty: „Customs declaration form“, „Health declaration checklist“ a „Arrival card“. V rámci „Health declaration checklist“ je kolonka pro vyplnění adresy na Filipínách, vyplňte například adresu ubytování, které máte rezervováno na první noc. Dokument se odevzdává hned po vystoupení z letadla a není nijak přísně kontrolován. „Arrival card“ předložíte na přepážce při udělování víza.

Je nutné mít zpáteční letenku z Filipín nebo alespoň jednosměrnou letenku pryč z Filipín nejpozději 30 dnů od vstupu do země, čili nejpozději v den, kdy vám vyprší víza. Bez ní vás pravděpodobně nepustí ani do letadla na Filipíny.

Očkování 

Na Filipíny není povinné očkování. Naléhavě se doporučuje očkování proti žloutence typu A a doporučuje se očkování proti žloutence typu B a břišnímu tyfu.

Od cestovatelů přijíždějících z výchozí nebo tranzitní země s výskytem žluté zimnice (tranzit včetně mezipřistání v rizikové oblasti) je vyžadován mezinárodní průkaz očkování proti žluté zimnici.

Celní předpisy 

Bezcelně lze dovézt 200 ks cigaret, 50 doutníků, 2 l alkoholu. Je povinnost deklarovat dovoz i vývoz cizí měny, pokud částka převyšuje 10.000 USD.

Zakázán je vývoz drog, korálů a jiných mořských produktů, zvířat, orchidejí, pirátských kopií filmů a hudby na DVD a audiokazetách.

5 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den, existuje nějaká zkušenost s cestováním na Filipíny s dětmi? Děkuji. Andrea

před 20 dny
padrino11

Ne, s dětmi tam nikdo ještě nebyl.

před 20 dny
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Existují miliony zkušeností. Není zač. N

Přidat odpověď
před 20 dny

Dobrý den. Pochopil jsem to tedy, není potřeba víza, stačí pas platný min 6 měsíců, zpáteční letenku a můžu tam strávit až 30 dnů?

před 10 měs
Avatar uživatele
Kryštof Hájek
  • Právě online
  • Přidal se před 5 lety
  • Napsal 4083 komentářů
  • Poslat zprávu

Dobrý den, za normálních okolností ano. Momentálně jsou Filipíny kvůli koronakrizi uzavřené.

Přidat odpověď
před 10 měs
Avatar uživatele
Avatar uživatele Klára Nekvindová
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 20 dny
Navrhni úpravu