FIlipíny
Filipíny

Víza na Filipíny

Vízum 

Česká republika má s Filipínami 30denní bezvízový styk. Je potřeba mít pas platný minimálně 6 měsíců. 

Po uplynutí 30denní lhůty je možné vízum prodloužit za poplatek na Filipínách v Manile nebo jiném větším městě nebo je třeba kontaktovat filipínskou ambasádu v Praze. 

Další dokumenty 

Před přistáním na Filipínách dostanete v letadle na vyplnění následující dokumenty: „Customs declaration form“, „Health declaration checklist“ a „Arrival card“. V rámci „Health declaration checklist“ je kolonka pro vyplnění adresy na Filipínách, vyplňte například adresu ubytování, které máte rezervováno na první noc. Dokument se odevzdává hned po vystoupení z letadla a není nijak přísně kontrolován. „Arrival card“ předložíte na přepážce při udělování víza.

Je nutné mít zpáteční letenku z Filipín nebo alespoň jednosměrnou letenku pryč z Filipín nejpozději 30 dnů od vstupu do země, čili nejpozději v den, kdy vám vyprší víza. Bez ní vás pravděpodobně nepustí ani do letadla na Filipíny.

Očkování 

Na Filipíny není povinné očkování. Naléhavě se doporučuje očkování proti žloutence typu A a doporučuje se očkování proti žloutence typu B a břišnímu tyfu.

Od cestovatelů přijíždějících z výchozí nebo tranzitní země s výskytem žluté zimnice (tranzit včetně mezipřistání v rizikové oblasti) je vyžadován mezinárodní průkaz očkování proti žluté zimnici.

Celní předpisy 

Bezcelně lze dovézt 200 ks cigaret, 50 doutníků, 2 l alkoholu. Je povinnost deklarovat dovoz i vývoz cizí měny, pokud částka převyšuje 10.000 USD.

Zakázán je vývoz drog, korálů a jiných mořských produktů, zvířat, orchidejí, pirátských kopií filmů a hudby na DVD a audiokazetách.

Chystáš se na Filipíny?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Klára Nekvindová
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

8 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
LÍDA
před rokem

Ahoj,

dá se nějak vyzrát na těch 30 dní, chtěli by jsme jet na 40 dní? Možnost koupit si nejlevnější letenku mimo zemi je mi známa. Díky

Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1
před rokem

Podobné starosti bych chtěl mít. Mimochodem kdy vyrážíš? Každopádně jsi pobavila :-))

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před rokem

Až to bude aktuální, asi půjde to, co dřív. Akorát je lehký problém, že obvykle kontrolují na check-inu, jestli máš i letenku z Filipín a nevím, jestli by jim stačilo ukázat tu s odletem za 40 dní a říct, že budete žádat o prodloužení pobytu (v některých zemích toto dříve nestačilo). Asi je nejlepší tyto nesmyslné úřední buzerace vyřešit nákupem letenky těsně před odletem s platbou převodem, který už po vstupu neprovedeš. Pokud ale budete mít zpáteční, kde ten odlet uvidí, tak to nepomůže.

https://immigration.gov.ph/faqs/...sionofstay

Foreign nationals who are admitted with an initial stay of thirty (30) days may apply for a visa waiver first, granting an additional stay of twenty nine (29) in the Philippines.

Tito cestovatelé, které jsem potkal v Batadu, letěli na 1směrnou a popisují, jak se prodlužuje (asi i oni prodlužovali): http://travelujeme.sk/filipiny-z...-letenkou/

Avatar uživatele
andrea
před rokem

Dobrý den, existuje nějaká zkušenost s cestováním na Filipíny s dětmi? Děkuji. Andrea

padrino11
před rokem

Ne, s dětmi tam nikdo ještě nebyl.

Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1
před rokem

Existují miliony zkušeností. Není zač. N

Avatar uživatele
JAROMÍR MUCHA
před 3 lety

Dobrý den. Pochopil jsem to tedy, není potřeba víza, stačí pas platný min 6 měsíců, zpáteční letenku a můžu tam strávit až 30 dnů?

Kryštof Hájek
před 3 lety

Dobrý den, za normálních okolností ano. Momentálně jsou Filipíny kvůli koronakrizi uzavřené.