Vízum 

Česká republika má s Filipínami 30denní bezvízový styk. Je potřeba mít pas platný minimálně 6 měsíců. 

Po uplynutí 30denní lhůty je možné vízum prodloužit za poplatek na Filipínách v Manile nebo jiném větším městě nebo je třeba kontaktovat filipínskou ambasádu v Praze. 

Další dokumenty 

Před přistáním na Filipínách dostanete v letadle na vyplnění následující dokumenty: „Customs declaration form“, „Health declaration checklist“ a „Arrival card“. V rámci „Health declaration checklist“ je kolonka pro vyplnění adresy na Filipínách, vyplňte například adresu ubytování, které máte rezervováno na první noc. Dokument se odevzdává hned po vystoupení z letadla a není nijak přísně kontrolován. „Arrival card“ předložíte na přepážce při udělování víza.

Je nutné mít zpáteční letenku z Filipín nebo alespoň jednosměrnou letenku pryč z Filipín nejpozději 30 dnů od vstupu do země, čili nejpozději v den, kdy vám vyprší víza. Bez ní vás pravděpodobně nepustí ani do letadla na Filipíny.

Očkování 

Na Filipíny není povinné očkování. Naléhavě se doporučuje očkování proti žloutence typu A a doporučuje se očkování proti žloutence typu B a břišnímu tyfu.

Od cestovatelů přijíždějících z výchozí nebo tranzitní země s výskytem žluté zimnice (tranzit včetně mezipřistání v rizikové oblasti) je vyžadován mezinárodní průkaz očkování proti žluté zimnici.

Celní předpisy 

Bezcelně lze dovézt 200 ks cigaret, 50 doutníků, 2 l alkoholu. Je povinnost deklarovat dovoz i vývoz cizí měny, pokud částka převyšuje 10.000 USD.

Zakázán je vývoz drog, korálů a jiných mořských produktů, zvířat, orchidejí, pirátských kopií filmů a hudby na DVD a audiokazetách.

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den. Pochopil jsem to tedy, není potřeba víza, stačí pas platný min 6 měsíců, zpáteční letenku a můžu tam strávit až 30 dnů?

před 7 měs
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, za normálních okolností ano. Momentálně jsou Filipíny kvůli koronakrizi uzavřené.

Přidat odpověď
před 7 měs
Avatar uživatele
Avatar uživatele Klára Nekvindová
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 7 měs
Navrhni úpravu