Zpět na seznam míst co vidět na Korsice
Roccapina

Pláž Roccapina

Nejkrásnější pláží jihozápadní Korsiky bude zcela určitě romantická Roccapina ležící v poměrně malé zátoce a hlubokém údolí. Na pláž shlíží stará strážní věž z doby Janovské republiky, která stojí na štíhlém 150 metrů vysokém skalním masivu, jenž odděluje pláž Roccapina s mnohem delší, ale ne tak spektakulární pláží Erbaju.

Pláž Roccapina

Necelých 200 metrů dlouhá pláž s jemným bílým pískem leží sevřená mezi žulovým masivem Lion de Roccapina, který příroda zformovala do tvaru lví hlavy a 200 metrů vysokou horou Punta di Roccapina.

Úzká zátoka obklopená skalisky vytváří kouzelné scenérie a průzračně čistá klidná voda ideální podmínky k plavání a šnorchlování. Nevýhodou Roccapiny je její známost a tudíž častá přeplněnost.

Nenajdete zde žádné vybavení, a tak si nezapomeňte přibalit veškeré občerstvení s sebou.

Jak na pláž?

Přímo k pláži se dostanete autem po šotolinové nezpevněné cestě. Ta odbočuje od hlavní silnice T40 u hotelu Auberge Corali, odbočka není značená, proto se podívejte na přesnou polohu místa na mapě, kde se polní cesta od hlavní silnice odpojuje.

Pláž Erbaju

Za skalním masivem se strážní věží se rozkládá mnohem delší a výrazně prázdnější pláž Erbaju. Takřka 1,5 km dlouhý a místy až 100 metrů široký pás jemného bílého písku se táhne podél otevřeného pobřeží, čímž vznikají ideální podmínky pro plavání. Šnorchlování si zde kvůli hlubší vodě a absenci skal pod hladinou moc neužijete.

Na severním konci Erbaju najdete restauraci a půjčovnu lehátek, zatímco ve středí a jižní části pláže by vás neměl překvapit často odpočívající dobytek přímo u moře. Pastviny totiž začínají doslova jen pár metrů od pláže.

Jak na pláž?

I k Erbaju se dostanete autem a ani sem nevede asfaltová silnice, ale pouze šotolinová cesta. Ta se odpojuje od hlavní silnice na stejném místě jako na pláž Roccapina, ale hned po 20 metrech se musíte dát vpravo, zatímco na Roccapinu zamíříte vlevo.

Ubytování

Ani na jedné pláži nenajdete žádná ubytování, ovšem u odbočky z hlavní silnice se nachází již zmíněný penzion Auberge Coralli s příznivými cenami okolo 2 200 Kč za noc i v hlavní letní sezoně.

V malé vesničce Serraggia se pak můžete ubytovat ve velmi stylovém tradičním kamenném stavení U casseddu, které bude po celou dobu pobytu jen vaše. Zatímco zvenčí vypadá jako z dob středověké Korsiky, uvnitř je prázdninový dům moderně a plně zařízen.

  • Naviguj: 41.496, 8.93471

Další místa na Korsice

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Zdenka _1
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu