Zpět na seznam míst co vidět v Paříži
Paříž Eiffelovka

Eiffelova věž

Když se řekne Paříž, každý si ihned vybaví její hlavní dominantu Eiffelovu věž (francouzsky Tour Eiffel, lidově "Eiffelovka"). Postavena byla v roce 1889 a pojmenována je po svém konstruktérovi Gustavu Eiffelovi. Postavena byla ke 100. výročí Velké francouzské revoluce a zároveň ke Světové výstavě konané v roce její dostavby. Původně měla být po 20 letech zbourána, ale svým významem pro meteorologickou stanici, rozhlasový a televizní vysílač zůstala, což se nejdříve nelíbilo ani samotným Pařížanům. Dnes však patří k nejvýznamnějším a nejnavštěvovanějším turistickým cílům v Paříži.

Výška Eiffelovky

Výška Eiffelovy věže včetně antény čítá 324 metrů a až do roku 1930 byla nejvyšší stavbou na světě. Výška bez antény (tj. výška střechy nad terénem) je přesně 300,65 metrů. V současnosti je stále nejvyšší stavbou ve Francii.

Nejvyšším místem, kam se dostane běžný turista, je vyhlídková plošina nazývaná "The Top" ve výšce 275 metrů. Druhá plošina je ve výšce 115 metrů a první pak ve výšce 57 metrů.

Jak se dostat nahoru – schody nebo výtah?

Do prvních dvou pater můžete jet výtahem nebo pěšky, až na vrchol pak pouze výtahem (lze jet ale až z druhého patra). Platí, že čím více půjdete po schodech, tím méně budete čekat a tím méně také zaplatíte. Čekací doby na výtah se v létě pohybují od 30 do 90 minut.

Věž je rozdělena do 3 pater.

V 1. patře se nachází restaurace 58 Tour Eiffel, dále kavárna, bufet a kino promítající historii stavby.  V 1. patře je také populární prosklená podlaha. Dostanete se sem jedním ze 3 výtahů nebo po schodištích, která jsou umístěna v nohách věže. Z přízemí do 1. patra vystoupáte 345 schodů

Ve 2. patře se nachází restaurace Le Jules Verne, ovšem více se sem chodí pro výhledy na město. Jeho výška činí 115 metrů nad zemí a jezdí sem výtahy z 1. patra nebo můžete vystoupit po schodišti. Z 1. do 2. patra vystoupáte dalších 359 schodů.

Nejvyšší 3. patro se nachází ve výšce 275 m nad zemí a dostanete se sem pouze výtahem. Nejvyšší patro bývá označováno jako "The Top". Odtud se naskytne ten nejlepší výhled na celé město a daleké okolí. Najdete zde také malý Champagne bar.

Vstupné a kde koupit vstupenky

Vstupné je rozděleno podle pater a způsobu výstupu. Zdarma je vstup pouze pro děti do 4 let, se slevou pak děti do 11 let a mladiství do 24 let. Slevy pro seniory se neposkytují.

Vstupenky nejsou časově omezené a můžete na věži pobývat, jak chcete dlouho. Vstupenky můžete koupit na místě přímo pod věží, kde se ale tvoří dlouhé fronty (v létě až na několik hodin).

Doporučujeme tak koupit lísky online na oficiálním webu. Vyhnete se minimálně jedné frontě a budete čekat jen na výtah. Nevýhodou vstupenek online je fakt, že se kupují na přesně určenou hodinu a také skutečnost, že můžou být vyprodané. Ideální je lístky online koupit měsíc až před plánovanou cestou. Pokud budou na vámi chtěný termín a čas lístky online vyprodané, neznamená to, že se na věž nedostanete. Jen si budete muset vystát dlouhou frontu a koupit lístky na místě.

Pouze 1. patro

Do 1. patra nelze koupit samostatné vstupenky, pokud chcete navštívit pouze 1. patro, je nutné mít rezervaci v restauraci 58 Tour Eiffel. Budete-li mít vstupenky do 2. či nejvyššího patra (The Top), můžete se kdykoliv zastavit i v 1. patře, ať už výtahem nebo po schodech.

Pouze 2. patro

Už z 2. patra uvidíte 360° výhled na celou Paříž a někteří dokonce říkají, že je z výšky 115 metrů nejlepší výhled, protože na rozdíl od nejvyššího patra si můžete vychutnávat i různé detaily, které z vrcholu neuvidíte.

Pouze po schodech z přízemí (celkem 704 schodů):

 • Dospělí: 10,50 EUR
 • Mladiství 12-24 let: 5,20 EUR
 • Děti 4-11 let: 2,60 EUR

Výtahem (možná i kombinace pěšky do 1. patra a výtahem z 1. do 2. patra):

 • Dospělí: 16,70 EUR
 • Mladiství 12-24 let: 8,40 EUR
 • Děti 4-11 let: 4,20 EUR

Rozhodnete-li se neplánovaně navštívit ještě navíc i nejvyšší patro, je možné vstupenky dokoupit přímo ve 2. patře.

The Top (nejvyšší patro)

Z nejvyššího patra se naskytnou výhledy do nejširšího okolí. Nelze vystoupat po schodech ze země až do nejvyššího patra. Mezi 2. a nejvyšším patrem vede jen nouzové schodiště.

Po schodech do 2. patra (704 schodů) a výtahem ze 2. patra nahoru:

 • Dospělí: 19,90 EUR
 • Mladiství 12-24 let: 9,90 EUR
 • Děti 4-11 let: 5 EUR

Výtahem celou cestu (možné zastávky v 1. i 2. patře):

 • Dospělí: 26,10 EUR
 • Mladiství 12-24 let: 13,10 EUR
 • Děti 4-11 let: 6,60 EUR

 Více informací zjistěte na: https://www.toureiffel.paris/en/rates-opening-times.

Otevírací doba

V sezoně (13. 5.–29. 8.) je přístup na věž výtahem v čase 9:00–0:45 hod. (poslední vstup před 23:30) a schodištěm v čase 9:00–0:30 hod. (poslední výstup před půlnocí). Mimo sezonu je výtah v provozu 9:30–23:45 hod. (poslední vstup před 23:00) a schodiště v čase 9:30–18:30 hod. (poslední výstup před 18:00). 

Jak se k věži dostat

Eiffelovka se nachází na břehu řeky Seiny u parku Champ de Mars. Hned vedle leží stanice vlaku RER linky C s názvem Gare Champ de Mars Tour Eiffel. Najdete tu také stanici metra linky 6 s názvem Bir-Hakeim. Vhodné počáteční místo se nachází přes řeku, kde je situován park Jardins du Trocadéro, odkud budete mít krásný výhled na samotnou Eiffelovu věž. Sem jezdí metro linky 6 a 9 a stanice se jmenuje Trocadéro.  

Oficiální webové stránky

Pro nejaktuálnější informace ohledně otevírací doby, ceny vstupenek nebo třeba aktuální informace o čekací době navštivte oficiální web Eiffelovy věže. Můžete zde rovněž koupit vstupenky online a ušetřit si čekací dobu u pokladny.

Hotely s výhledem na Eiffelovku

Chcete si v Paříži dopřát hotel s tím nejlepším výhledem? Pak za oknem jistě nesmí chybět právě Eiffelova věž. V okolí najdete hned několik hotelů, které výhled na Eiffelovu věž nabízí, čekejte však ubytování vyššího standardu a tím pádem také vyšší ceny.

 • Mercure Paris Centre Tour Eiffel – 4* hotel přímo pod patou věže, ceny ve 2lůžkovém pokoji od 4 800 Kč za noc
 • Pullman Paris Tour Eiffel – 4* hotel s nejlepší polohou a hned po věží nabízející impozantní výhledy, ceny v pokoji směrem k Eiffelovce začínají na 8 000 Kč za noc

Nepotřebujete-li výhled přímo z pokoje, ale přesto byste rádi bydleli v blízkosti věže, ušetříte i několik tisíc korun za noc. Mezi nejlevnější hotely v těsné blízkosti Eiffelovky patří například Au Pacific Hotel s cenami od 2 450 Kč za noc.

 • Naviguj: 48.8584, 2.29449

Další místa v Paříži

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu