Paříž
Paříž

39 míst co vidět v Paříži

Jardins du Trocadéro

Místo

Trocadero

Zahrady Trocadéro jsou místem, odkud je jeden z nejhezčích výhledů na celou Eiffelovu věž. Park má několik úrovní a částí. Nejvýše je položené náměstí Trocadéro, kde se nachází kruhový objezd a procházet se budete mezi budovami Paláce de Chaillot. Odtud je přímý výhled na Eiffelovu věž a park s vodní plochou, který se nachází dole, kam dojdete po jednom ze schodišť. Největší dominantou parku je tzv. Varšavská fontána s celkem 12 vodními tryskami. V parku ještě najdete typický Carousel, což je krásný starý kolotoč, dále akvárium nebo různá muzea.

Muzea i akvárium

Budovy paláce Chaillot skrývají hned 3 zajímavá muzea, která zde lze navštívit:

Takřka celou třetinu zahrad Trocadéro pak obývá Aquarium de Paris Cinéaqua, pařížské akvárium, které patří k oblíbeným zastávkám dětí, ale i dospělých, pokud chcete vytrhnout z chození po městě.

Akvárium se nachází z části ve středověkém podzemním lomu a v současnosti jde o jedno z nejvýznamnějších akvárií ve Francii s největším umělým bazénem v zemi. Ten obsahuje více než 3 miliony litrů vody a nachází se v něm mj. na 30 žraloků. 

Celkem můžete v akváriu Cinéaqua obdivovat na 500 druhů živočichů, 9000 rostlin a 600 korálů.

Informace o vstupném či otevírací době se dočtete na oficiálním webu: www.aquariumdeparis.com

Ubytování

Oblast kolem Trocadéra je populárním místem pro ubytování. 16. obvod, ve kterém leží, je plný malých pěších zón s kavárničkami a restauraci a výhodou je i blízkost k hlavním památkám. Nejlevnější hotely v oblasti však obvykle neklesají pod 3 000 Kč za noc ve dvoulůžkovém pokoji. K nejoblíbenějším patří klasický Best Western Premier Trocadero La Tour se skvělou polohou.

Doprava a poloha

Nejlepší možností je stanice metra Trocadéro (linky 6 a 9). V okolí leží také autobusové zastávky se stejnojmenným názvem. Toto místo je často bráno jako výchozí bod, když chcete navštívit Eiffelovu věž, protože se k ní pomalu přibližujete a naskytnou se vám různé pohledy na ni.

Chystáš se do Paříže?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 14. 12. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.