Paříž
Paříž

53 míst co vidět v Paříži

Jardins du Trocadéro

Zahrada, Náměstí, Fontána, Muzeum, Aquarium

Trocadero

Zahrady Trocadéro jsou místem, odkud je jeden z nejhezčích výhledů na celou Eiffelovu věž. Park má několik úrovní a částí.

Nejvýše je položené náměstí Trocadéro, kde se nachází kruhový objezd a procházet se budete mezi budovami Paláce de Chaillot. Odtud je přímý výhled na Eiffelovu věž a park s vodní plochou, který se nachází dole, kam dojdete po jednom ze schodišť.

Největší dominantou parku je tzv. Varšavská fontána s celkem 12 vodními tryskami. V parku ještě najdete typický Carousel, což je krásný starý kolotoč, dále akvárium nebo různá muzea.

10 nejlepších hotelů v Paříži

Muzea i akvárium

Budovy paláce Chaillot skrývají hned 3 zajímavá muzea, která zde lze navštívit. Odkazy vedou přímo na oficiální weby muzeí:

Takřka celou třetinu zahrad Trocadéro pak obývá Aquarium de Paris Cinéaqua, pařížské akvárium, které patří k oblíbeným zastávkám dětí, ale i dospělých, pokud chcete vytrhnout z chození po městě.

Akvárium se nachází z části ve středověkém podzemním lomu a v současnosti jde o jedno z nejvýznamnějších akvárií ve Francii s největším umělým bazénem v zemi. Ten obsahuje více než 3 miliony litrů vody a nachází se v něm mj. na 30 žraloků. 

Celkem můžete v akváriu Cinéaqua obdivovat na 500 druhů živočichů, 9000 rostlin a 600 korálů.

Informace o vstupném či otevírací době se dočtete na oficiálním webu: aquariumdeparis.com

Ubytování

Oblast kolem Trocadéra je populárním místem pro ubytování. 16. obvod, ve kterém leží, je plný malých pěších zón s kavárničkami a restauraci a výhodou je i blízkost k hlavním památkám.

Nejlevnější hotely v oblasti však obvykle neklesají pod 3 000 Kč za noc ve dvoulůžkovém pokoji. K nejoblíbenějším patří klasický Best Western Premier Trocadero La Tour se skvělou polohou.

Doprava a poloha

Nejlepší možností je stanice metra Trocadéro (linky 6 a 9). V okolí leží také autobusové zastávky se stejnojmenným názvem, kde zastavují linky 22, 30, 32, 63, 72, 82.

Toto místo je často bráno jako výchozí bod, když chcete navštívit Eiffelovu věž, protože se k ní pomalu přibližujete a naskytnou se vám různé pohledy na ni.

Chystáš se do Paříže?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 31. 05. 2024

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.