Zpět na seznam míst co vidět v Paříži
Katakomby

Katakomby

Ne úplně veselé, spíše strašidelné místo, ale zajímavé. Může vám připadat jako česká kostnice u Kutné Hory. Les catacombes de Paris jsou původně doly na kamení, které vytvořili starověcí Římané. Až v roce 1786 byly prostory vysvěceny a katakomby se staly nově úložištěm lidských ostatků ze zrušených hřbitovů. Dnes čítají katakomby přes 190 km chodeb pod celou Paříží a leží v hloubce přibližně 20 m pod zemí. Pro veřejnost jsou přístupné pouze necelé 2 km chodeb, které jsou osvětlené a projdete kolem různě naaranžovaných kostí.

Vstupné a otevírací doba

Otevřené jsou od úterý do neděle v čase 9:45–20:30 (poslední vstup 19:30 hod.). 

Vstupné pro dospělé činí 14 EUR, pro studenty do 26 let 12 EUR a pokud sebou máte dítě do 18 let, tak má vstup zdarma. Často jsou zde však dlouhé fronty, pokud se jim budete chtít vyhnout, zakupte si vstupenky online dopředu, ale připlatíte si výrazně navíc (vstupné pro dospělé bude stát 24 EUR, pro studenty 22 EUR a pro děti 5 EUR). K prohlídce je možné si zakoupit audioprůvodce za 5 EUR.

Více informací na oficiálním webu: www.catacombes.paris.fr

Jak se sem dostat

Jelikož se katakomby nachází dále od centra a jiných turistických atrakcí, vhodné je se sem dopravit metrem. Přímo ke vstupu katakomb jezdí linky 4 a 6 na stanici Denfert-Rochereau, vlak RER linky B a jsou zde také autobusové zastávky. Najdete tu také placené parkoviště.

  • Naviguj: 48.8338, 2.3324

Další místa v Paříži

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu