Zpět na seznam míst co vidět v Paříži
Palác Luxembourg

Lucemburská zahrada

Nádherný palác se zahradou uprostřed města je zpříjemněním vaší procházky po městě od jeho ruchu. Postaven byl v 17. století jako královské sídlo pro matku Ludvíka XIII. Marii de Medici. Od roku 1958 se budova stala sídlem francouzského senátu. Jako součást paláce nesměla chybět zahrada, která se dnes stala velmi oblíbeným místem odpočinku nejen pro místní. Najdete tu travnaté plochy s vodní nádrží, květinové záhony, sochy a známá je krásná fontána Medici.

Jardin du Luxembourg

Přes 22 hekatrů velká zahrada je oblíbeným místem Pařížanů i turistů. Vzorně upravené záhony geometrických tvarů lákají k odpočinku a při celodenním chození ve městě. Lucemburská zahrada je trochu stranou centra, a tak zde není nikdy tak plno jako v Jardin des Tuileries.

Zahrada je volně přístupná (zdarma) pro veřejnost a otevřena je denně od 8:00 hod. a zavírá mezi 16:30 a 21:30 hod. podle sezony (tedy podle stmívání).

Palais du Luxembourg

Do paláce je složitější se dostat, jelikož funguje jako francouzský senát. Prohlídky jsou možné pro předchozí rezervaci. Více informací na: www.senat.fr.

Jak se sem dostat

Nejbližší stanicí je Luxembourg, kam jezdí vlak RER linky B. Přibližně kolem 5 minut chůze najdete stanice metra Saint Sulpice (linka 4), Odéon (4, 10) nebo Notre Dame des Champs (12). V okolí parku se nachází řada autobusových zastávek a také zpoplatněný parkovací dům.

  • Naviguj: 48.8479, 2.33731

Další místa v Paříži

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 24 dny
Navrhni úpravu