Gruzie
Gruzie

Bezpečnost v Gruzii

Zdraví

Mezi Gruzií a Českou republikou neexistuje smlouva o poskytování zdravotní péče. Doporučuje se mít uzavřené cestovní pojištění a pro případnou platbu za ošetření mít vždy připravenou hotovost. Úroveň gruzínského zdravotnictví je však oproti evropským standardům nízká, snažte se proto předcházet případným úrazům. Při pobytu v horských oblastech dbejte na řádné vybavení a vždy se informujte o aktuálních sněhových podmínkách a počasí, které se může rychle měnit.

Několik nemocnic na poměrně dobré úrovni lze nalézt v hlavním městě, v odlehlejších oblastech ale s odbornou pomocí nepočítejte vůbec. Při pobytu v přírodě dbejte na to, abyste měli vždy dostatek pitné vody. Pít z přírodních pramenů je v Gruzii bezpečné, avšak vždy zkontrolujte, zda se v okolí nevyskytuje například pasoucí se dobytek, který by vodu mohl kontaminovat.

Kriminalita

Gruzie je zemí poměrně bezpečnou, kriminalita vůči cizincům je minimální, avšak i přesto je vhodné dodržovat určitá opatření. V městech s vysokou koncetrací lidí jako např. Tbilisi se vyskytují kapsáři a drobní zloději, proto nenechávejte své osobní věci bez dozoru. Nedoporučuje se cestovat do oblastí Jižní Osetie a Abcházie, vyhnete se tak velmi pravděpodobným konfliktům na hranicích.  

Důležité kontakty

  • Velvyslanectví ČR v Tbilisi – 00995-32-291 67 40/41/42 (spojovatel)
  • Policie, první pomoc, hasiči – 112
  • Policie – 02 nebo 952007
  • První pomoc – 03
  • Hasiči – 01 nebo 953295

Chystáš se do Gruzie?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Romana Mišnerová
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.