Zavřít boční panel

Bezpečnost v Gruzii

Zdraví

Mezi Gruzií a Českou republikou neexistuje smlouva o poskytování zdravotní péče. Doporučuje se mít uzavřené cestovní pojištění a pro případnou platbu za ošetření mít vždy připravenou hotovost. Úroveň gruzínského zdravotnictví je však oproti evropským standardům nízká, snažte se proto předcházet případným úrazům. Při pobytu v horských oblastech dbejte na řádné vybavení a vždy se informujte o aktuálních sněhových podmínkách a počasí, které se může rychle měnit.

Několik nemocnic na poměrně dobré úrovni lze nalézt v hlavním městě, v odlehlejších oblastech ale s odbornou pomocí nepočítejte vůbec. Při pobytu v přírodě dbejte na to, abyste měli vždy dostatek pitné vody. Pít z přírodních pramenů je v Gruzii bezpečné, avšak vždy zkontrolujte, zda se v okolí nevyskytuje například pasoucí se dobytek, který by vodu mohl kontaminovat.

Kriminalita

Gruzie je zemí poměrně bezpečnou, kriminalita vůči cizincům je minimální, avšak i přesto je vhodné dodržovat určitá opatření. V městech s vysokou koncetrací lidí jako např. Tbilisi se vyskytují kapsáři a drobní zloději, proto nenechávejte své osobní věci bez dozoru. Nedoporučuje se cestovat do oblastí Jižní Osetie a Abcházie, vyhnete se tak velmi pravděpodobným konfliktům na hranicích.  

Důležité kontakty

  • Velvyslanectví ČR v Tbilisi – 00995-32-291 67 40/41/42 (spojovatel)
  • Policie, první pomoc, hasiči – 112
  • Policie – 02 nebo 952007
  • První pomoc – 03
  • Hasiči – 01 nebo 953295

Nedotčená horská krajina a pohostinnost místních obyvatel

Gruzie je asijská země nacházející se při východním okraji Černého moře. Jejími sousedy jsou na severu a severovýchodě Rusko, na jihu Turecko a Arménie a na jihovýchodě Ázerbájdžán.

Dějiny země se datují už do 1. století našeho letopočtu, kdy byla Gruzie známá jako Kolchida na západě a Iberie na východě. Gruzie, jak ji známe dnes, nabízí svým návštěvníkům rozmanité kulturní i přírodní vyžití. Od kopců Velkého Kavkazu přes prastaré architektonické památky až po koupání v sirných lázních či vlnách Černého moře. 

Průvodce pro tebe napsal Romana Mišnerová
Víza
1 rok zdarma
Do Gruzie můžeš na pas i občanku platnou po dobu pobytu.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
květen - září
Během léta ideální počasí na treky do hor. Jinak celoročně.
Více o počasí
Letenky od
5 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 1x za měsíc a ušetříš cca 49 %.
Akční nabídky
Avatar uživatele Romana Mišnerová
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu