Cestování Covid-19

Hraniční přechody i všechna letiště v Gruzii jsou uzavřeny, do země není možné přicestovat. Obnovení možnosti turistických cest se předpokládá v 1.7. Aktuální info na webu Ministerstva zahraničí.

Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Gruzie
Společné počasí pro celou zemi

6 °C

7 °C

12 °C

18 °C

23 °C

28 °C

30 °C

30 °C

26 °C

19 °C

12 °C

8 °C

Počasí v Gruzii

V Gruzii se mísí subtropické a kontinentální klima. Směrem na východ země jsou oblasti sušší s menším počtem srážek, naopak na západě převládá podnebí subtropické s vyššími teplotami, a  je tedy potřeba počítat i s častějšími srážkami. V západních oblastech se letní teploty pohybují okolo 30 °C, zimy jsou spíše teplé – teploty málokdy klesají pod bod mrazu.

Kdy jet do Gruzie

Nejvhodnějším obdobím pro výlet do Gruzie je květen až srpen. Květnové a červnové počasí přeje hlavně turistům, kteří se vydají trekovat do hor, protože teploty ještě nejsou tak vysoké, i když vzhledem k částečně subtropickému podnebí můžete i začátkem června očekávat teploty dosahující přes 30 °C. Riziko v horách může v těchto měsících představovat sníh, který se v polohách nad 2.000 m drží celoročně a některé treky tak zůstávají uzavřeny kvůli nebezpečí pádu lavin. V červenci a srpnu je v horách zase potřeba počítat s pravidelnými odpoledními bouřkami.

Avatar uživatele Romana Mišnerová
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 11 dny
Navrhni úpravu