Průvodce státem
Gruzie
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Víza a povinnosti v Gruzii

Vízum

Pro vstup do Gruzie nepotřebuje občan České republiky vízum, bezvízový pobyt je možný až do délky 1 roku. Jako turista nemáte povinnost hlásit se na úřadech.

Víza do Gruzie

Další dokumenty

Přestože podle vyhlášky by měl občanům EU stačit pro cestu do Gruzie občanský průkaz, doporučuje se mít s sebou raději cestovní pas. Pozor si dejte především v blízkosti oblastí Abcházie a Jižní Osetie, ty nejsou pod kontrolou gruzínské vlády a Velvyslanectví ČR v Gruzii tak nemůže občanům v těchto oblastech poskytnout případnou pomoc. 

Očkování

Pro cestu do Gruzie není vyžadováno žádné povinné očkování, Zdravotní úřad v Tbilisi však doporučuje očkování proti žloutence. 

Celní předpisy

Gruzínské zákony neomezují vývoz a dovoz valut či místní měny, avšak při větší sumě v hotovosti může celní služba někdy požadovat potvrzení o nabytí dané částky. Sezonně platí zákaz dovozu masných a mléčných výrobků do Gruzie, vývoz a dovoz alkoholu a cigaret je omezen podobně jako v zemích schengenského prostoru. Pro vývoz jakýchkoliv uměleckých předmětů a předmětů z drahých kovů je potřeba mít předem povolení ministerstva kultury v Gruzii.

Nedotčená horská krajina a pohostinnost místních obyvatel

Gruzie je asijská země nacházející se při východním okraji Černého moře. Jejími sousedy jsou na severu a severovýchodě Rusko, na jihu Turecko a Arménie a na jihovýchodě Ázerbájdžán.

Dějiny země se datují už do 1. století našeho letopočtu, kdy byla Gruzie známá jako Kolchida na západě a Iberie na východě. Gruzie, jak ji známe dnes, nabízí svým návštěvníkům rozmanité kulturní i přírodní vyžití. Od kopců Velkého Kavkazu přes prastaré architektonické památky až po koupání v sirných lázních či vlnách Černého moře. 

Průvodce pro tebe napsal Romana Mišnerová
Víza
1 rok zdarma
Do Gruzie můžeš na pas i občanku platnou po dobu pobytu.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
květen - září
Během léta ideální počasí na treky do hor. Jinak celoročně.
Více o počasí
Letenky od
5 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 1x za měsíc a ušetříš cca 49 %.
Akční nabídky
Avatar uživatele Romana Mišnerová
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu