Vízum

Pro vstup do Gruzie nepotřebuje občan České republiky vízum, bezvízový pobyt je možný až do délky 1 roku. Jako turista nemáte povinnost hlásit se na úřadech.

Další dokumenty

Přestože podle vyhlášky by měl občanům EU stačit pro cestu do Gruzie občanský průkaz, doporučuje se mít s sebou raději cestovní pas. Pozor si dejte především v blízkosti oblastí Abcházie a Jižní Osetie, ty nejsou pod kontrolou gruzínské vlády a Velvyslanectví ČR v Gruzii tak nemůže občanům v těchto oblastech poskytnout případnou pomoc. 

Očkování

Pro cestu do Gruzie není vyžadováno žádné povinné očkování, Zdravotní úřad v Tbilisi však doporučuje očkování proti žloutence. 

Celní předpisy

Gruzínské zákony neomezují vývoz a dovoz valut či místní měny, avšak při větší sumě v hotovosti může celní služba někdy požadovat potvrzení o nabytí dané částky. Sezonně platí zákaz dovozu masných a mléčných výrobků do Gruzie, vývoz a dovoz alkoholu a cigaret je omezen podobně jako v zemích schengenského prostoru. Pro vývoz jakýchkoliv uměleckých předmětů a předmětů z drahých kovů je potřeba mít předem povolení ministerstva kultury v Gruzii.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Romana Mišnerová
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 8 měs
Navrhni úpravu