Zpět na seznam míst co vidět v Benátkách
Basilica dei Frari

Basilica dei Frari

Jeden z největších benátských kostelů, Basilica di Santa Maria Gloriosa dei Frari, stojí tak trochu utopen uprostřed změti úzkých kanálů centrální čtvrti San Paolo. Stavba z roku 1250 je oproti byzantskému chrámu sv. Marka temná až skoro mystická, každopádně jiná, a proto rozhodně stojí za návštěvu.

Nejlevnější ubytování v Benátkách (Booking.com)

Nejvýznamnější katolický kostel v Benátkách má titul Basilica minor a je zasvěcen Nanebevzetí panny Marie.

Místo odpočinku benátských osobností

Masivní gotický kostel láká návštěvníky zejména na bohatě zdobený interiér, který se chlubí hlavně obrazy a nástěnnými malbami slavných italských umělců od Tiziana přes Belliniho po Paola Veneziana.

Významnou součástí baziliky je i uložení ostatků mnoha slavných benátských osobností. Místo posledního odpočinku v této bazilice našel například hudební skladatel Claudio Monteverdi, malíř Tizian, sochař Canova nebo jeden z nejvýznamnějších benátských dóžat Francesco Foscari.

Vstupné a otevírací doba

Pro turistickou veřejnost je bazilika otevřena denně v časech 9:00–18:00, v neděli a o křesťanských svátcích pak až od 13:00.

Vstupné činí pouhá 3 EUR, což za návštěvu baziliky se světově ceněnými uměleckými díly opravdu stojí za to. Studenti s platnou ISIC kartou zaplatí jen 1,50 EUR.

Na věž, která je druhou nejvyšší v Benátkách, se v současnosti nedá vystoupat.

Ubytování v okolí baziliky

Bazilika de Frari stojí uprostřed historického centra Benátek na náměstí Campo de Frari a pokud vyhledáváte ubytování přímo v centru, pak je okolí baziliky tím pravým místem. Podívejte se například na tato skvěle hodnocená ubytování v těsné blízkosti:

  • Naviguj: 45.4371, 12.3267

Další místa v Benátkách

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 dny
Navrhni úpravu