Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Benátky
Počasí napříč rokem

6 °C

8 °C

12 °C

16 °C

21 °C

24 °C

27 °C

27 °C

23 °C

18 °C

11 °C

7 °C

Počasí v Benátkách

Benátky už leží na hranici mírného a subtropického pásu, takže obecně je tu celoročně o pár stupňů vyšší teplota než u nás. Poloha u moře pak nahrává mírným zimám s minimem sněhu, s dešťovými přeháňkami a teplým jasným létům. Teploty během prázdnin šplhají ke 30 °C, v zimě se pak drží kolem 6–10 °C.

Srážkově je oblast Benátek zhruba na polovině úhrnů jako Česká republika.

Vyhledej letenky do Benátek

Teploty vzduchu a kdy nejvíce prší

Podívejte se na přehledný souhrn počasí v Benátkách podle jednotlivých měsíců v roce. Kdy v Benátkách nejvíce prší a kdy je naopak největší teplo? Jak často se objevují záplavy a jev zvaný acqua alta, vysoká voda?

Počasí v lednu

Leden je nejchladnějším měsícem v roce, kdy se průměrná denní teplota pohybuje jen kolem 6 °C. Na druhou stranu dešťových přeháněk je v lednu nejméně z celého roku, což však neznamená, že se nemůžou vyskytnout záplavy kvůli vysokým přílivům. K vysoké vodě jsou obecně zimní měsíce náchylné, nicméně v lednu se vyskytuje méně často než například v listopadu nebo únoru.

Počasí v únoru

Únorové počasí se nese v zimním pošmourném módu s teplotami okolo 9 °C s mírnými dešťovými přeháňkami, které jsou statisticky nejméně časté z celého roku. Na druhou stranu je únor po listopadu druhým nejnáchylnějším měsícem k občasným záplavám nejníže položených náměstí a ulic.

Počasí v březnu

V březnu se pomalu hlásí o slovo jaro, ale teploty se zatím jen zřídkakdy přehoupnou přes 13 °C. Výhodou března je menší pravděpodobnost přeháněk a ani acqua alta, záplavy, už se v březnu příliš neobjevují.

Počasí v dubnu

Dubnové počasí v Benátkách je velmi podobné klasickému aprílovému počasí v Česku. Teploty se běžně pohybují okolo 16 °C, často se objevují krátké přeháňky, ale dlouhotrvající deště jsou výjimečné.

Počasí v květnu

Květen je velmi příjemným měsícem s teplotami okolo 22 °C a zhruba 8 dny v měsíci, kdy se objeví přeháňky, což je méně než v ČR. Máte-li rádi pohodové teploty ideální k procházkám po městě, pak je květen tím pravým měsícem pro vás.

Počasí v červnu

Červen je nejdeštivějším měsícem v Benátkách, což však neznamená nic jiného, než srážek bude podobně jako ve stejnou dobu v Česku a turistiku to tedy nijak zásadně neovlivní. Průměrné teploty stoupají na letních 25 °C a na konci června už začíná být prohřátý i mělký Jadran.

Počasí v červenci

Červenec v Benátkách je nejteplejším měsícem v roce s průměrnými teplotami okolo 28 °C, maximální teploty však často přesáhnou i 30 °C. Bouřky se vyskytují méně často než v ČR a moře je příjemně prohřáté ideální ke koupání.

Počasí v srpnu

I srpen je typickým letním měsícem s teplotami mezi 28 a 30 °C a občasnými bouřkami, které se však v průměru vyskytují jen asi 7 dní v měsíci. V srpnu je nejteplejší moře na Lidu a je tak ideálním měsícem ke kombinaci městské a plážové turistiky.

Počasí v září

Září v Benátkách je stále ještě letní měsíc s teplotami kolem 25 °C a srážkami podobně častými jako ve zbytku roku, tj. v průměru asi 7 dní v měsíci, avšak jde většinou jen o krátké intenzivní přeháňky.

Počasí v říjnu

Říjnové počasí se podzimu příliš nepodobá. Teploty se nejčastěji pohybují kolem 18 °C a přeháněk je stále stejně jako ve zbytku roku, podzimní sychravé počasí se zde nekoná.

Počasí v listopadu

Listopad v Benátkách může být nejrizikovější měsíc k návštěvě, protože se zde nejčastěji z celého roku vyskytují záplavy. Pravdou však je, že i v případě záplav se po velké části Benátek dá pohybovat, takže případné povodně vám dovolenou nezruinuje. Teploty očekávejte kolem 12 °C.

Počasí v prosinci

Prosinec je typicky zimním měsícem s teplotami kolem 8 °C a relativně suchým počasím, kdy zde prší poměrně málo. Prosinec je vhodným měsícem pro kombinaci chození po městě a návštěvu muzeí či galerií.

Teplota moře v Benátkách

Ačkoli Benátky nejsou typickou plážovou destinací, vykoupat se můžete na místních pláží stejně dobře jako jinde v Itálii. Moře je koupatelné během našeho léta, kdy se teplota vody pohybuje kolem 25 °C od poloviny června do konce září.

Kdy jet do Benátek

Pokud jedete opravdu jen na krátký výlet do Benátek a neplánujete vyjma městské turistiky žádné aktivity, nejlepšími obdobími budou jaro, babí léto (konec září a říjen), a pokud snesete i teploty kolem 10 °C, pak i zima. V těchto měsících je totiž výrazně levnější ubytování než v létě a neustále vymydlenou oblohu k pochůzkám po městě stejně nepotřebujete.

Naopak chcete-li spojit výlet do Benátek s koupáním v moři, jeďte mezi červnem a zářím, kdy teplota vody přesahuje 23 °C.

Dejte pozor na dovolenou v únoru, kdy se koná slavný Benátský karneval a také během Benátského filmového festivalu na přelomu srpna a září (více v kapitole Aktivity). Ceny totiž skokově rostou, takže pokud karneval vidět nemusíte, jeďte jindy.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před hod
Navrhni úpravu