Zpět na seznam míst co vidět na Ischii
Ischia

Casamicciola Terme

Město Casamicciola Terme se dá směle označit za průkopníka turistického ruchu na Ischii. Ve svazích nedaleko od pobřeží totiž vyvěrá zdaleka nejvíce termálních pramenů na velmi malém prostoru, které se ve větší míře využívají už od 16. století.

Zdejší radioaktivní prameny o teplotě až 60 °C se používají k bahenním zábalům a mají blahodárný celkový vliv na organismus. Kromě termálů je však Casamicciola i důležitým dopravním centrem s druhým nejvýznamnějším přístavem na ostrově a také množstvím hotelů.

Casamicciola se může pochlubit i krásným centrem s bývalými rybářskými bílými domky. Naopak pláže přímo ve městě nehledejte, za nimi musíte do sousedního Foria.

Nejslavnější termální lázně?

Nejsilnější pramen Gurgitiello vyvěrá v centrální části Casamiccioly a samozřejmě okolo něj vyrostlo spoustu hotelů a veřejných lázní. Bohužel v průběhu let se většina lázní v Casamicciole uzavřela do areálů soukromých spa hotelů, kterých tu najdete opravdu velké množství, z veřejných lázní však zůstal pouze termální park Belliazi.

Jeho největší atrakcí jsou prameny v přístupné podzemní jeskyni doplněné o malé vnitřní vířivky, bahenní lázně a koupele. Ve srovnání s ostatními termálními parky na Ischii jsou však Belliazi poměrně malé a příliš nekonkurují ani vysokými cenami okolo 30 EUR.

Otevřeny jsou od května do října a všechny potřebné informace zjistíte na oficiálním webu: termebelliazzi.it/en

Ubytování a wellness hotely

Co Casamicciole chybí na veřejně přístupných lázních, to dohání svými četnými wellness a spa hotely. Navíc i proto, že Casamicciola sama o sobě nemá moc hezkých pláží, zde bývají nejnižší ceny běžných hotelů, které i v hlavní sezoně občas seženete pod 2 000 Kč za noc.

Nejlepší spa hotely v poměru cena a kvalita nabízejí pokoje zhruba od 2 800 Kč za noc a doporučili bychom třeba tyto poblíž centra: Resort Terme La Pergola, Hotel Gran Paradiso ****.

Preferujete-li naopak nejlevnější ubytování s cenami okolo 1 600 Kč za noc, vybrali bychom třeba krásný penzion Casa Di Meglio Dependance v centru města nebo Hotel Gemma *** s výhledem na moře.

Zájezdy Casamicciola Terme

Díky většímu množství hotelů je městečko populární i mezi cestovkami, a to včetně těch českých.

Ceny zájezdů do Casamiccioly na Ischii se pohybují mezi 18 000 a 22 000 Kč na týden s polopenzí, ostrov obecně patří mezi dražší destinace na poli zájezdů.

Jak se dostat do Casamiccioly?

Casamicciola patří mezi 3 města na Ischii s vlastním přístavem a pravidelným provozem trajektů. Spojení sem je výrazně častější než do Foria, ale méně časté než do největšího přístavu ve městě Ischia Porto. Do Casamiccioly plují tyto společnosti:

 • SNAV (snav.it)
  • 4-5x denně pluje do Neapole (přístaviště Beverello) rychlými katamarány, které cestu zvládnou za 60 minut. Lístek stojí cca 23 EUR, po cestě zastavuje na ostrově Procida
  • 4-5x denně pluje na ostrov Procida, cesta trvá 20 minut a stojí kolem 14 EUR
 • Medmar (medmar.it)
  • 4x denně pluje do Pozzuoli na předměstí Neapole velkými trajekty i pro auta, cesta trvá 60 minut a stojí okolo 15 EUR, s autem cca 82 EUR
 • Caremar (caremar.it)
  • 1x denně pluje do Neapole (přístaviště Porta di Massa) velkými trajekty i pro auta, cesta trvá 95 minut a stojí okolo 15,50 EUR, s autem cca 60 EUR
  • 1x denně pluje do Pozzuoli na předměstí Neapole velkými trajekty i pro auta, cesta trvá 70 minut a stojí okolo 12 EUR, s autem cca 45,50 EUR
  • 2x denně pluje na ostrov Procida, cesta trvá 30 minut a stojí kolem 13,50 EUR, s autem cca 47 EUR

Do Casamiccioly se velmi snadno dostanete autobusem na několika trasách:

 • Linka 1 – Ischia Porto, Lacco Ameno, Forio, Panza, Succhivo, Cava Grado; jezdí jednou za 15 až 30 minut cca od 5:00 do 0:00
 • Linka 2 – Ischia Porto, Lacco Ameno, Forio, pláž Citara (Poseidonovy zahrady); jezdí jednou za 15 až 30 minut cca od 8:30 do 20:00
 • Linka 3 – Ischia Porto; jezdí jednou za hodinu cca od 5:30 do 0:00
 • Linky CD a CS – okružní trasy (každá jedním směrem) podél celého ostrova; jezdí jednou za 30 minut cca od 4:30 do 2:00
 • Linka 16 – Lacco Ameno, projíždí celou Casamicciolou včetně vnitrozemí; jezdí jednou 50 minut cca od 7:30 do 0:30
 • Linky 4 a 14 – slouží jako MHD po Casamicciole; jezdí jednou za 45 minut cca od 6:30 do 0:00

Detailní informace o cenách jízdenek (stejné po celém ostrově) a dalších praktických zajímavostech najdete v kapitole Doprava na Ischii.

 • Naviguj: 40.7482, 13.9044

Další místa na Ischii

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 29 dny
Navrhni úpravu