Ischia

14 míst co vidět na Ischii

La Mortella

Botanická zahrada

La Mortella

Botanická zahrada La Mortella patří k nejkrásnějším soukromým zahradám v Itálii a oblíbeným cílem půldenních výletů. Nachází se na severním okraji populárního letoviska Forio.

Giardini La Mortella založila a prakticky celé vytvořila během 50. let 20. století Susana Waltonová, manželka hudebního skladatele Williama Waltona.

Zahrada uchvátí množstvím kvetoucích rostlin, mezi nimiž nechybí krásné orchideje či lekníny na mnohých jezírcích. Bývalou vilu rodiny Waltonů obklopují místní, tropické i subtropické rostliny a krásnu prostředí korunuje úchvatný výhled na město Forio, pláž Chiaia a Tyrhénské moře.

Návštěva botanické zahrady La Mortella vám zabere asi hodinu.

Vstupné a otevírací doba

Zahrada La Mortella bývá otevřena od začátku dubna do konce října, většinou v úterý, čtvrtek, sobotu a neděli od 9:00 do 19:00. Ostatní dny je zavřeno.

Vstupné stojí 12 EUR, děti mezi 11 a 18 lety a senioři nad 70 let zaplatí 10 EUR.

Oficiální web: lamortella.org/en

Jak se k zahradě dostat?

La Mortella leží vysoko v kopcích mezi městy Lacco Ameno a Forio. Pěšky se sem dá pohodlně po ulicích bez provozu dojít jen z Foria (cca 2 km, posledních asi 350-400 metrů je prudce do kopce).

Nejbližší autobusová zastávka "Punta Carusa" leží asi 300 metrů od zahrad a v souhrnu se sem dostanete zhruba každých 10-15 minut z měst Forio, Lacco Ameno, Casamicciola a Ischia Porto linkami 1, 2, CD a CS.

Chystáš se na Ischii?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 11. 04. 2023

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.