Zpět na seznam míst co vidět na Ischii
Ischia Porto

Ischia Porto

Město s názvem Ischia Porto je hlavním sídlem ostrova s největším přístavem, nejvíce nabídkami ubytování, krásným historickým centrem a rozlehlými vilovými oblastmi. Najdete zde také největší pláž na Ischii.

Díky tomu, že většina autobusových linek vyráží právě z Ischia Porto, bude toto město ideálním výchozím místem, chcete-li Ischii procestovat.

Pláže a koupání

I když Ischia Porto nepatří mezi nejvíce vyhledávané plážové letoviska, tím je bezpochyby Forio na západní straně, najdete zde rozlohou největší pláž na Ischii.

Pláž San Pietro se rozkládá na severní straně Ischia Porto v délce asi 400 metrů. Pokrývá ji jemný šedý písek a vyznačuje se velmi mírným vstupem do vody, klidným mořem a v sezoně také značnou přelidněností.

Negativem je také blízkost hlavního přístavu, díky kterému je na moři neustálý hluk a provoz a i voda bývá často od projíždějících lodí trochu zakalená. Na druhou stranu je pláž ideální k večerním koupání, pokud v Ischia Porto bydlíte a podnikáte výlety po ostrově.

Na jižním okraji města pak najdete malebnou minipláž Cartaromana umístěnou pod skalním převisem. Pochlubit se může úchvatným výhledem na Aragonský hrad a velmi klidným prostředím. Kvůli své nevelké rozloze (má asi 60 metrů na délku) bývá však už cca od 8:30 zcela zaplněná.

Památky a zajímavosti

Nejvýraznější památkou nejen města Ischia Porto, ale celé Ischie, je bezpochyby Aragonský hrad z 15. století tyčící se na skalním ostrohu na východní straně pobřeží.

Mezi další významné památky patří:

  • Torre Guevara (Torre di Michelangelo) – věžovitý dům původně sloužící jako pozorovací tvrz s nádhernou vyhlídkou na Castello Aragonese. Jeho stavba proběhla ve druhé polovině 15. století spolu s Aragonským hradem. Traduje se, že zde pobýval i slavný umělec Michelangelo, ovšem tato legenda není podložena žádnými důkazy. V současnosti slouží budova k občasným výstavám a vyhlídkám na Aragonský hrad.
  • Borgo di Mare – malinká romantická čtvrť poblíž Aragonského hradu, kde se nachází hlavní katedrála Santa Maria Assuna a typické uzounké uličky s pěknou přímořskou promenádou
  • Corso Vittorio Colonna – hlavní nákupní třída s množstvím restaurací a obchůdku vede v délce více než 2 km od Aragonského hradu až k přístavu

Ubytování v Ischia Porto

Město nabízí širokou škálo ubytování od penzionů, soukromých apartmánů po klasické hotely. Díky velké konkurenci tu narazíte na nejnižší ceny z celého ostrova a i mimo sezonu lze pořídit noc ve 2lůžkovém pokoji pod 1 700 Kč.

Známým levným hotelem je oblíbený Albergo Macri ** se skvělou polohou přímo u přístavu a hlavního autobusového nádraží. Doporučili bychom také skvělé hodnocené studiové apartmány poblíž hlavního centra Mavilan Luxury Apartments.

Doprava z Ischia Porto

Město je pro mnoho cestovatelů hlavní bránou na Ischii. Právě zde se nachází největší přístav a i když trajekty plují i do Foria a Casamiccioly, největší množství spojů vede právě do Ischia Porto.

Seznam všech lodních tras s cenami najdete v kapitole "Jak sem". Nejlevnější jednosměrné jízdenky z Neapole či Pozzuoli vycházejí cca na 10 EUR12 EUR.

Z Ischia Porto vyjíždí nejvíce autobusových linek po celém ostrově. Centrální autobusové nádraží najdete hned u přístavu (poloha na mapě), kde můžete zakoupit jízdenky v mnoha trafikách. Dostanete se odsud do všech měst po ostrově následujícími linkami:

  • Forio centrum – cesta trvá 20 minut a využijete linky 1, 2, CS (směr Forio), CD (směr Ischia Porto), 
  • Forio Citara (Poseidonovy zahrady) – cesta trvá 33 minut a využijete linky 2
  • Lacco Ameno – cesta trvá 10 minut a využijete linky 1, 2, CS (směr Lacco Ameno), CD (směr Ischia Porto)
  • Casamicciola Terme – cesta trvá 8 minut a využijete linky 1, 2, 3 (zajíždí i do centra ve vnitrozemí), CS (směr Casamicciola), CD (směr Ischia Porto)
  • Lido di Maronti – cesta trvá 20 minut a využijete linky 5
  • Sant'Angelo (Cava Grado) – cesta trvá 35 minut a využijete linky 1, CS (směr Sant'Angelo), CD (směr Ischia Porto)

Jako MHD po samotném městě Ischia Porto můžete využít hned několik linek brázdících ulice křížem krážem. Nejčastěji využívaný spoj je linka 7 jezdící od přístavu přes centrum k Aragonskému hradu v intervalu 15 minut.

Jízdní řády najdete na webu eavsrl.it, vyhledejte pdf soubory názvem "Ischia". Detailní informace o cenách jízdenek (stejné po celém ostrově) a dalších praktických zajímavostech najdete v kapitole Doprava na Ischii.

  • Naviguj: 40.7432, 13.9462

Další místa na Ischii

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 29 dny
Navrhni úpravu