Zpět na seznam míst co vidět na Ischii
Ischia

Monte Epomeo

Milovníci panoramatických výhledů a sběrači nejvyšších hor nesmí vynechat návštěvu 787 metrů vysokého vrcholu Monte Epomeo. Právě tato hora je totiž nejvyšším bodem na Ischii a také nejvyšší horou celého Kampánského souostroví.

Monte Epomeo výrazně převyšuje jakýkoliv jiný bod na Ischii a tudíž se z jeho vrcholu naskytne nádherný pohled na celý ostrov, bez problémů dohlédnete i na sousední Procidu i na italskou pevninu.

Na vrcholu se lze občerstvit v restauraci.

Výstup na Monte Epomeo

Hora Monte Epomeo je velmi snadno přístupná. Budete-li mít půjčené nebo vlastní auto, lze po oficiální asfaltce vyjet až prakticky pod vrchol, kde můžete u restaurace Miscillo Sapori nechat auto na parkovišti (přesná poloha na mapě), odkud vás čeká jen 750 metrů na vrchol s převýšením zhruba 150 metrů (mapa pěší trasy).

Nejoblíbenější pěší výstup vede z vesničky Fontana, do které se snadno dostanete autobusovými linkami CD, CS (okružní po celém ostrově, každá jedním směrem), 9 (pláž Citara ve Foriu), 11 (Barano) a kyvadlovým spojem Navette na Cava Grado v letovisku Sant'Angelo.

Cesta na Monte Epomeo je značená už centra obce Fontana. Nejprve vede strmě do kopce po ulici, jež vás zavede až právě k restauraci Miscillo Sapori, odkud budete po pohodlné lesní cestě pokračovat k vrcholu. Většina trasy tedy vede po asfaltce do opravdu strmého kopce, měří však jen 2 km jedním směrem a tudíž by ji měl zvládnout i méně trénovaný turista.

Ubytování na farmě

Poblíž vrcholu Monte Epomeo sice nenarazíte na žádné ubytování, ale na severních svazích hory, odkud nevede žádná pohodlná přístupová stezka na vrchol, leží ubytování, které prostě nemůžeme nedoporučit.

Nádherná farma Agriturismo Pera Di Basso nabídne ubytování v plně vybavených moderních pokojích, fantastickou snídani v ceně, bazén a luxusní polohu uprostřed přírody s výhledy na pobřeží hluboko pod vámi.

  • Naviguj: 40.7302, 13.8943

Další místa na Ischii

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu