Ischia
Ischia

14 míst co vidět na Ischii

Pláž San Montano

Písčitá pláž, Lázně

San Montano

Nejkrásnější pláž severního pobřeží Ischie a dost možná celého ostrova najdete sevřenou v úzké zátoce a obklopenou zeleně porostlými svahy mírných kopců. Lido di San Montano je ideálním místem pro pohodový relax daleko od ruchu větších měst.

V areálu těsně u pláže navíc můžete navštívit jedny z největších ischijských termálních lázní Negombo.

Koupání a vybavení pláže

Pláž San Montano pokrývá jemný světlý písek a vyznačuje se extra bezpečným vstupem do moře. Voda v uzavřené zátoce je velmi klidná ideální pro plavání, ale i malé děti nebo neplavce.

Celá pláž je vybavena půjčovnami lehátek a slunečníků (cca 20 EUR za set na den), bohužel míst, kde byste si mohli rozložit svoje vlastní vybavení, tu je velmi omezeně. Najdete zde i pár restaurací a občerstvení, stejně jako toalety a sprchy se sladkou vodou.

Levá polovina pláže je veřejně a zdarma přístupná, zatímco pravá polovina pláže náleží termálnímu areálu Negombo.

Termální lázně Negombo

Přímo na pláži San Montano najdete jeden z nejznámějších termálních resortů na Ischii. Lázně Negombo jsou pojem, který byste si rozhodně neměli nechat uniknout.

Překrásný park plný květin, palem, oleandrů a odpočinkových zón přivítá turisty celkem 13 bazény, mnoha vířivkami a bohatou nabídkou procedur a kosmetických služeb.

Termální park Negombo nabídne rozmanitou škálu bazénu s minerální i mořskou vodou, kneippův bazén nebo třeba kúru lávovými kameny. Příjemné prostředí podtrhuje bohatá zeleň poskytující vítaný stín i soukromá pláž v klidné zátoce San Montano.

Vstupné a otevírací doba

Ceny vstupného jsou v Negombu výrazně vyšší než v největším termálním parku Poseidonovy zahrady

  • hlavní sezona (červenec, srpen a první týden září): 70 EUR
  • zbytek roku (polovina dubna až začátek října): 65 EUR

Při návštěvě ve více osobách se cena snižuje. Park je od začátku října do poloviny dubna uzavřený.

Oficiální web: negombo.it/en

Ubytování u pláže

Lázně Negombo nenabízejí ubytovací kapacity a díky stísněným podmínkám kolem pláže tu nenajdete ani žádné velké hotely. Nejblíže pláži se můžete ubytovat v asi 250 metrů vzdálené prázdninové vile až pro 6 lidí Villa Vera Casa Vacanze.

Více nabídek pak najdete v nejbližších městech:

Jak se na pláž a k lázním dostat?

K pláži San Montano se dostanete pěšky po silnici z mírného kopce od nejbližší autobusové zastávky "Parco Negombo", která se nachází asi 750 metrů daleko (mapa pěší trasy). Přes zastávku projíždí zhruba každých 10-15 minut z měst Forio, Lacco Ameno, Casamicciola a Ischia Porto linky 1, 2, CD a CS. Jízdní řády najdete na webu eavsrl.it, vyhledejte pdf soubory názvem "Ischia".

Chystáš se na Ischii?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 11. 04. 2023

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.