Zpět na seznam míst co vidět na Ischii
Aragonský hrad

Castello Aragonese

Hlavní dominantou při cestě lodí z Neapole na Ischii je z dálky viditelný monumentální Aragonský hrad stojící na malém skalnatém ostrůvku u západního pobřeží Ischie. Castello Aragonese patří nejen hlavním ischijským, ale i kampánským památkám.

Ostrůvek je s Ischií spojen zhruba 200 metrů dlouhou uměle vybudovanou hrází, po které vede silnička s chodníkem pro pěší.

Architektura a historie

Skalnatý ostrůvek se strategickou polohou u významného průlivu Canale d'Ischia si ke stavbě tvrze vybral už Hierón I. Syrakuský v 5. století př. Kr. Postupně byl hrad v rukou Římanů a díky své poloze sloužil své obranné funkci konstantně napříč staletími.

Svou dnešní podobu v opravdu monumentální verzi doslova vtesané do skály začal získávat od roku 1441, kdy byla tato část Evropy pod nadvládou Aragonie. Základy hradu začal budovat Alfons V. Aragonský, který ostrůvek s Ischií spojil kamenným mostem a znatelně hrad rozšířil tak, že prakticky zabírá celou rozlohu ostrůvku a řadí se k nejznámějším aragonským hradům.

Sloužil zejména k obraně proti častým nájezdům pirátů a přímo v areálu podhradí žilo až 2 000 lidí.

Po skončení pirátské hrozby se hrad od začátku 18. století vylidňoval až do roku 1830 sloužil jako vězení a kasárna pro vojáky.

Vstupné a otevírací doba

Hrad je otevřen 7 dní v týdnu vždy od 9:00 do západu Slunce.

Vstupenka pro dospělé stojí 12 EUR, studenti a mladiství zaplatí 10 EUR, děti 6 EUR. Vstupné se platí až do areálu samotného hradu na vrcholu skaliska, nicméně ostrůvek s malým podhradím lze navštívit zdarma.

Aktuální informace a další detaily hledejte na oficiálním webu hradu: castelloaragoneseischia.com

Návštěva hradu se vyplatí už jen pro nádherné výhledy z jeho hradeb na ostrov Ischia i Procida.

Ubytování na hradě

Vyzkoušejte poněkud netradiční lokalitu k bydlení a rezervujte hotel umístěný přímo v rámci hradeb. Jeden z nejlépe hodnocených hotelů na Ischii Albergo Il Monastero **** je umístěný v bývalém klášteře a i vyšší ceny kolem 5 000 Kč za noc pro dva rozhodně stojí za ubytování se zde.

Pokud byste rádi bydleli v hotelu s výhledem na Aragonský hrad, doporučit můžeme levný Hotel La Ninfea *** s cenami i pod 1 700 Kč na noc ležící v jižní části města Ischia Porto.

Jak se na Aragonský hrad dostat?

Castello Aragonese leží v rámci hranic největšího města Ischia Porto a na skalnatý ostrůvek, na němž je vystavěn, se bez problémů dostanete pěšky po krátké hrázi. Z přístavu v Ischia Porto jezdí přímo k hrázi (Ischia Ponte) každých 15 minut autobus linky 7.

Více o cestování po Ischii v kapitole Doprava.

  • Naviguj: 40.7319, 13.9653

Další místa na Ischii

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu