Zpět na seznam míst co vidět na Ischii
Pláž Maronti

Pláž Maronti

Jedna z nejdelších pláží na Ischii láká návštěvníky na pohodové koupání, relaxaci, ale i krátký pěší výlet do hor k termálním jeskynním lázním Cavascura nebo pobyt v termálním parku přímo na pláži.

Kopcovité pobřeží nabízí idylické výhledy a vesničky Sant'Angelo a Lido di Maronti, mezi kterými se pláž rozkládá, zase veškeré zázemí.

Koupání a zázemí pláže

Spiaggia dei Maronti se rozkládá na délce téměř 1 km pod majestátními masivy hor. Pokryta je kombinací písku a velmi jemných šedivých oblázků a díky neviditelnému podvodnímu umělému valu z navezeného kamení jsou zdejší vody velmi klidné a bezpečné.

I přístup do moře je spíš pozvolný ideální i pro neplavce.

Pláž obklopuje mnoho restaurací a také půjčoven lehátek a slunečníků (kolem 18 EUR za set na den). Prostornější východní část pláže je veřejně přístupná bez poplatku, západní část pláže náleží lázním Olympus a je přístupná pouze pro lázeňské hosty.

Termální lázně Olympus

Na Ischii prakticky neexistuje pláž bez termálních lázní a ani Maronti není výjimkou. Navštívit zde můžete termální park Idroterme Olympus, který vás přivítá dvěma venkovními bazény s minerální vodou o teplotě 25 až 42 °C, několika bahenními lázněmi, vířivkami a možností wellness procedur.

Lázně Olympus patří k těm menším, ale budete-li pobývat v jižní části Ischie, rozhodně stojí za návštěvu pro svoji komornější atmosféru. Mají také vyčleněný vlastní pruh pláže přístupný pouze pro své hosty.

Za vstup zaplatíte 31 EUR na celý den po celou otevírací dobu lázní, tedy od května do října.

Oficiální web: termeolympus.it/

Ubytování u pláže

Lido di Maronti je jednou z mála pláží na Ischii, na které najdete klasické hotely přímo u moře, přitom se jedná o decentní nízké stavby nijak neovlivňující okolní prostředí. Počítejte však s tím, že na letní termíny bývají hotely vyprodané i dlouhé měsíce dopředu.

Nejlevnější 2lůžkové pokoje za 1 noc pořídíte za ceny okolo 2 500 Kč během léta v hotelu Regina del Mare **, nejlepší hodnocení v poměru k cenám okolo 3 500 Kč pak mají hotely Maronti *** a La Mandorla ***.

Chtěli byste si užít hotely s vlastními termálními bazény? Není problém, okolo pláže Maronti jich najdete hned několik. Doporučili bychom menší levnější San Giorgio Terme **** s cenami okolo 5 000 Kč za noc, případně luxusnější resort Parco Smeraldo Terme ****.

Naopak pokud chcete ušetřit a nepotřebujete bydlet přímo u pláže, ubytujte se v hotelu La Luna *** s cenami i pod 2 000 Kč za noc u hlavní silnice ve městečku Barano, od kterého se k pláži můžete každých 10-20 minut svézt autobusem číslo 5.

Jak se na pláž Maronti dostat?

Přímo k pláži zajíždí autobus číslo 5 jezdící z největšího města Ischia Porto přes obec Lido di Maronti. Autobus jezdí od 5:30 až do 0:40 každých 10 až 20 minut. Jízdní řády najdete na webu eavsrl.it, vyhledejte pdf soubory názvem "Ischia". Detailní informace o cenách jízdenek (stejné po celém ostrově) a dalších praktických zajímavostech najdete v kapitole Doprava na Ischii.

  • Naviguj: 40.7001, 13.915

Další místa na Ischii

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu