Zpět na seznam míst co vidět na Ischii
Ischia

Cavascura

Při návštěvě oblasti kolem pláže Maronti nebo letoviska Sant'Angelo je takřka povinností zajít na krátký výlet do hor k antickým lázním Cavascura. Ty se nacházejí asi 300 metrů od centrální části pláže a jsou zhruba stejně daleko od městečka Sant'Angelo jako od Lido di Maronti.

Prameny, jejichž teplota může dosahovat až 90 °C, se nachází v tufovém kopci pod vysokými skalními masivy centrální Ischie a v nádherném prostředí husté středomořské buše.

Lázně Cavascura přitom svému účelu slouží již od dob antického Říma a důsledně se dbá na to, aby samotné prameny zůstaly zachované v původní podobě.

V současnosti si zde můžete užít termálních koupelí v několika jeskynních vřídlech (30 až 50 °C), populární jsou masážní přírodní vodopády s termální teplou vodou padající přímo ze skály nebo bahenní lázně. Využít lze i zkrášlovacích služeb.

Využít samozřejmě můžete venkovních lehátek na hezky upravených dřevěných terasách s výhledem na skalní masivy.

Vstupné a otevírací doba

Lázně Cavascura jsou otevřené od konce dubna do konce října denně v časech 8:30–18:00.

Denní vstupné do areálu s využitím všech lázeňských a termálních bazénků stojí 20 EUR. Pokud byste chtěl lázně Cavascura navštívit jen jako turista bez procedur, za vstup zaplatíte 2 EUR.

Oficiální web: cavascura.it/terme/en

Jak se ke Cavascura dostat?

Nejsnazší cesta z východní části Ischie vede autobusem číslo 5 z města Ischia Porto přímo na pláž Maronti, po které se pěšky vydáte asi 10 minut směrem na západ (vede tudy normální ulice, nemusíte chodit po písku) k Sant'Angelu. Zhruba v polovině pláže podle cedulí zahnete na 340 metrů dlouhou cestu k lázním.

Cestujete-li ze západní poloviny ostrova (Forio, Lacco Ameno a další), využijte autobusy linek 1, CD, CS nebo 23, které končí na zastávce Cava Grado u Sant'Angela. Odtud vás čeká 2 200 metrů dlouhá cesta přes městečko a podél pláže (mapa trasy).

  • Naviguj: 40.7039, 13.9046

Další místa na Ischii

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 29 dny
Navrhni úpravu