Zpět na seznam míst co vidět na Ischii
Ischia

Poseidonovy zahrady

Termální park Giardini Poseidon Terme (Poseidonovy zahrady) je neznámější a nejvyhlášenější ze všech lázeňských areálů na Ischii. Komplex je částečně vytesán ve skále a nachází se jen pár kroků od pláže Citara v jižním cípu města Forio.

Poseidonovy zahrady se rozkládají na ploše 4 hektarů přímo na pláži a pod fotogenickými svahy hory Monte Epomeo.

Odpočinek, relaxace a léčivé prameny

Nechte se pohltit oázou plnou bazénů s léčivou vodou, protkanou cestičkami osázenými oleandry, palmami, agáve či ibišky a užijte si relaxaci plnými doušky.

Na co se v Poseidonových zahradách můžete těšit?

Celkem zde najdete 22 bazénů s minerální, mořskou i běžnou vodou o teplotě 18 až 41 °C. Těšit se můžete na kneippovou lázeň, japonský bazén, bazény s minerální a mořskou vodou nejrůznějších velikostí, ale i na saunu, masážní křesla a různé dodatečně placené zkrášlovací procedury.

Poseidonovy lázně mají vyhrazenou i část pláže Citara, na kterou mají přístup pouze hosté termálního parku.

V rámci areálu najdete i několik restaurací a občerstvení, tudíž není třeba Poseidonovy zahrady opouštět klidně celý den.

Vstupné, otevírací doba, sezony

Giardini Poseidon Terme jsou otevřeny vždy od 15. dubna do 31. října, a to každý den v časech 9:00–19:00, během října pouze do 18:30.

Ceny vstupenek se liší podle sezony:

  • duben, květen, říjen – 38 EUR celý den / 33 EUR odpoledne od 13:00
  • červen, červenec, září – 40 EUR celý den / 35 EUR odpoledne od 13:00
  • srpen – 45 EUR celý den / 40 EUR odpoledne od 13:00

Platí se navíc záloha 5 EUR za náramek, kterým se prokazujete ve všech areálech.

V ceně je zahrnuta návštěva všech prostorů, skříňky, sprchy a lehátka se slunečníkem na pláži (bez ručníku). V ceně není zahrnuto stravování a dodatečné kosmetické procedury.

Ve všech bazénech jsou povinné plavací čepičky, které si můžete zakoupit v místním obchodě za 2,50 EUR.

Oficiální web: giardiniposeidonterme.com/en

Ubytování

Přímo v termálních lázních Giardini Poseidon se nelze ubytovat. Nejbližší hotel Puna Imperatore **** s cenami od 2 500 Kč za noc najdete asi 100 metrů severně od termálního parku.

Jak se k lázním dostat?

Zhruba 150 metrů severně od vchodu přímo na pláži Citara najdete zastávku několika autobusových linek, kterými se dostanete po celém ostrově:

  • Linka 2 – Ischia Porto, Casamicciola, Lacco Ameno, centrum Foria; jezdí jednou za 15 až 30 minut cca od 8:30 do 20:00
  • Linky 21 a 22 – jedou okružně každá jedním směrem od pláže Citara (Poseidonovy zahrady) vnitrozemím Foria (všechny ostatní linky jezdí po hlavní podél pobřeží) do města Lacco Ameno; jezdí jednou za hodinu cca od 7:00 do 23:00
  • Linka 9 – jezdí od pláže Citara (Poseidonovy zahrady) po jižním pobřeží (Fontana, Panza, Serrara); jezdí jednou za hodinu cca od 9:00 do 19:00
  • Linka 23 – jezdí od pláže Citara (Poseidonovy zahrady) po jižním pobřeží (Panza, Cava Grado); jezdí jednou za 40 minut cca od 8:00 do 22:00

Detailní informace o cenách jízdenek (stejné po celém ostrově) a dalších praktických zajímavostech najdete v kapitole Doprava na Ischii.

Poseidonovy lázně mají také vyčleněné vlastní nehlídané parkoviště pro hosty, za které se platí 5 EUR na den s výjimkou října, kdy je zdarma.

  • Naviguj: 40.7185, 13.862

Další místa na Ischii

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 29 dny
Navrhni úpravu