Zpět na seznam míst co vidět na Ischii
Sant'Angelo

Sant'Angelo

Vyhledáváte-li romantické vesničky s krásnou přírodou, úzkými uličkami, malými restauracemi při pobřeží a plážemi, pak je Sant'Angelo správnou volbou.

Podle mnohých nejkrásnějších obec Ischie leží na nejjižnějším výběžku ostrova a dominuje jí poloostrůvek Punta Sant'Angelo, 50 metrů vysoký ostroh trčící z moře a spojen s pevninou pouze úzkým pásem písku.

Sant'Angelo je krásné místo, které si můžeme rozdělit na třetiny. Horní partie okupují menší hotely, vilky a jsou přilepené na svazích hor. S tím, jak budete klesat k moři, se dostáváte do více městsky vypapadajícho prostředí s množstvím obchůdků a úplně u moře v okolí Punta Sant'Angelo se projdete po staré rybářské vesničce, kde na vás dýchne opravdová přímořská atmosféra.

Pláže a koupání

Nejznámější je samozřejmě pláž Sant'Angelo, která spojuje město s poloostrovem Punta Sant'Angelo. Vykoupat se můžete na obou stranách pláže, jejím středem vede úzká zpevněná ulice. Voda v okolí pláže je velmi mělká a klidná, na druhou stranu rušná, protože se pláž nachází přímo u malého rybářského přístavu. Můžete si zde půjčit lehátko se slunečníkem a nejbližší restaurace jsou v centru města asi 50 metrů od pláže.

Další známou pláží je útesovitá Cava Grado, velmi malý a úzký pruh písku pod 30 metrů vysokým a takřka kolmým útesem. Pláž Cava Grado patří mezi ty s nejkrásnějšími výhledy a prostředím, přístup vede po krátkém oficiálním schodišti. Nevýhodou je její značná přelidněnost a velmi kamenitý vstup do moře.

Východně od Sant'Angelo pak najdete velmi oblíbenou pláž Maronti, která se rozhodně řadí do "top pětky" ischijských pláží.

Termální pláž Le Fumarole

Na východním okraji městečka najdete populární a velmi exotickou malou plážičku (cca 70 metrů délky) Le Fumarole. Název už napovídá, že se jedná o termální pláž, pod kterou vyvěrají sopečné fumaroly přesně v místech, kde se rozkládá písek. Ten je konstantně celoročně ohříván na teploty mezi 35 až 50 °C a je volně a zdarma přístupný veřejnosti.

Některé fumaroly vyvěrají i do moře, ale není jich tolik, aby ohřívaly větší vodní masu, takže koupání v zimě tu je stejně jen pro otužilé jedince. Pláž Le Fumarole je populární zejména na jaře a na podzim, kdy je poležení na teplém písku velmi příjemné, naopak v horkém létě, kdy je písek ohříván ještě sluncem, bývá dlouhodobý pobyt na pláži prakticky nemožný.

Pláž najdete jen 5 minut chůze od centra poblíž hotelu Apollon (přesná poloha na mapě).

Termální parky

Ani v Sant'Angelo nebudete ochuzení o minerální prameny a termální lázně. Dva menší veřejně přístupné parky doplňuje několik spa hotelů s vlastními minerálními bazény.

Navštívit tu můžete tyto termální lázně:

  • Aphrodite Apollon – termální park s 8 bazény různých velikostí, které propojuje stezka parkem plným květin a palem. Otevřeno je od května do září a za vstup zaplatíte od 25 EUR do 40 EUR dle sezony a konkrétního dne v týdnu. Oficiální web: aphroditeapollon.it/en
  • Tropical – celkem 13 bazénů s minerálními vodami, hydromasážemi, mořskou vodou i vnitřní bazén vás vítají teplotami mezi 26 °C a 40 °C. Otevřeno zde mají od května do října a za vstup se platí od 25 EUR do 40 EUR dle sezony a konkrétního dne v týdnu. Oficiální web: tropicalparcotermale.it

Ubytování Sant'Angelo

Sant'Angelo je skvělé místo pro bydlení, pokud vyhledáváte klid a pohodu. Zároveň je dobře dostupné po silnici i autobusem. Ceny jsou tu vyšší než vy zbytku Ischie, v hlavní sezoně jen málokdy pořídíte pokoj pod 3 000 Kč za noc, mimo sezonu (i v červnu a září) už lze bydlet i od 2 000 Kč za noc, například v hotelu Casa Adolfo Ischia.

Jak se sem dostat?

Sant'Angelo je dostupné autobusem, který má konečnou ve stanici "Cava Grado" na severním okraji vesnice (přesná poloha na mapě - asi 400 metrů od centra). Zastavuje zde několik autobusových linek, kterými se pohodlně a často dostanete po celém ostrově:

  • Linka 1 – Ischia Porto, Casamicciola, Lacco Ameno, Forio, Panza, Succhivo; jezdí jednou za 15 až 30 minut cca od 5:00 do 0:00
  • Linky CD a CS – okružní trasy (každá jedním směrem) podél celého ostrova; jezdí jednou za 30 minut cca od 4:30 do 2:00
  • Linka 23 – jede přes městečko Panza do jižní části Foria k pláži Citara a Poseidonovým zahradám; jezdí jednou za 40 minut cca od 8:00 do 22:00

Jízdní řády najdete na webu eavsrl.it, vyhledejte pdf soubory názvem "Ischia". Detailní informace o cenách jízdenek (stejné po celém ostrově) a dalších praktických zajímavostech najdete v kapitole Doprava na Ischii.

  • Naviguj: 40.6969, 13.893

Další místa na Ischii

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 29 dny
Navrhni úpravu