Milán

22 míst co vidět v Miláně

Navigli

Čtvrť

Navigli

Čtvrť Navigli se rozprostírá kolem vodních kanálů Naviglio Grande a Naviglio Pavese. Kanály představovaly hlavní tepny města, po nichž přicházelo do Milána obrovské množství zboží. Původní funkce kanálů byla nahrazena funkcí estetickou a davy místních a turistů míří do Navigli kvůli příjemné atmosféře a posezení v četných barech a restauracích, které během „aperitivo“ nabízejí občerstvení zdarma.

Po setmění se bary stejně jako sklenice hostů začnou plnit a místo žije až do pozdních nočních hodin. Ve dne čtvrť ožívá díky osobitým obchodům se zbožím netradičních značek a secondhandům, které nabízejí častokrát značkové zboží z druhé ruky.

Restaurace a kavárny

Navigli patří k nejoblíbenějším čtvrtím k posezení v pohodových menších kavárničkách i restaurací. Celá oblast má tak trochu bohémský ráz, nic snobského, ale zároveň zde můžete narazit i na podniky opravdu vysoké kvality.

Nejvíce to žije na největší kanálu Navigli Grande, který je gastropodniky doslova obsypán po celé své délce.

Ubytování v Navigli

Chcete-li si atmosféru "italských Benátek" užít naplno všemi doušky, ubytujte se přímo u jednoho z kanálů. Najdete zde zejména soukromé apartmány s cenami už od 2 700 Kč, což je na centrum Milána více než přijatelné. Vybrali bychom například apartmán 2 Navigli nebo krásný byt s terasou Laura's Home - I Navigli Che Vorrei.

Jak se do Navigli dostat?

Navigli se nachází na jižním okraji centra Milána a nejbližší stanice metra se jmenuje Porta Genova, přes kterou projíždí zelená linka M2. K Navigli se dostanete přes ulici Via Vigevano.

Přímo ke kanálům pak můžete dojet tramvajovými linkami 9 a 10.

Chystáš se do Milána?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Lajnhart
naposledy aktualizováno 11. 04. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.