Řím

26 míst co vidět v Římě

Palatin

Palatin

Nejvýznamnější ze Sedmi římských pahorků je Palatin. Právě tady zhruba 1 000 let před naším letopočtem započalo původní osídlení Říma a odsud se postupně město rozrůstalo až do současné podoby. Vrchol Palatin je v současnosti otevřeným archeologickým klenotem s množstvím pozůstatků antických staveb, veřejných prostranství i sportovišť a po Kapitolu je nejzachovalejším ze všech pahorků. Nachází se v těsné blízkosti Fora Romana a Kolosea.

Ubytování v Římě u pahorku Palatin

Počátek Říma

Právě vrcholek Palatin je podle legendy tím prvním, na kterém byl založen Řím. Podle legendy byla právě pod vrcholkem Palatin vlčí jeskyně, ve které pastýř Faustulus nalezl dvojčata Romula a Rema. Žena Faustula dvojčata vychovala právě na Palatinu, kde později Romulus a Remus položili základy Říma.

Vstupné a otevírací doba

Otevřeno je denně od 8:30 do 19:00.

Vstupenka na Palatin zároveň platí i pro areál Forum Romanum a Koloseum. Lístek můžete koupit buď na místě, nebo přes internet (oficiální web) a ušetřit si dlouhé fronty. Zvolit lze z těchto typů vstupenek:

  • 16 EUR – základní vstup (Kolosseum + Palatin + Forum Romanum), v Koloseu však nemůžete navštívit podzemí a hlavní plochu Arény, nicméně všechny ostatní prostory, ze kterých je samotná Arena vidět, ano. Vstupenka platí 1 kalendářní den, v rámci kterého máte 1 vstup do Kolosea a 1 vstup na Forum Romanum a Palatin.
  • 22 EUR – rozšířený vstup (všechny prostory Kolossea včetně podzemí + Palatin + Forum Romanum. Vstupenka platí 2 dny, nicméně obsahuje opět jen 1 vstup do Kolosea, 1 na Forum Romanum a 1 na Palatin.
  • 2 EUR – studenti z EU 18-25 let po předložení ISIC karty
  • zdarma všichni pod 18 let

Ceny vstupenek jsou stejné pro dospělé i důchodce.

Chystáš se do Říma?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 05. 10. 2023

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.