Řím
Řím

26 míst co vidět v Římě

Památník Viktora Emanuela II.

Řím Vittorio Emanuele

Mohutná stavba z bílého mramoru, známá jako Památník Viktora Emanuela II., je bezesporu jednou z nevýraznějších staveb v Itálii. Budova postavená roku 1911 jako hold prvnímu králi sjednocené Itálie, jehož hrobka se uvnitř nachází, ve své době budila značnou kontroverzi kvůli neuvěřitelným finančním nákladům. Dnes budí obdiv nejen svým monumentálním zjevem, ale především úžasnou vyhlídkou ze své střechy, která bývá považována za nejlepší v celém Římě. A opravdu, město odsud máte jako na dlani se vším všudy.

Nejlevnější ubytování v Římě

Památník leží na známém náměstí Piazza Venezia, které slouží jako významný autobusový dopravní uzel centrálního Říma.

Historie a podoba památníku

Památník, jež se v italštině nazývá Altare della Patria nebo také hovorově Vittoriano, byl odhalen v roce 1911 na počest sjednocení Itálie, ke kterému došlo roku 1870. Stavět se začal již v roce 1885 a dokončen byl až v roce 1935. 

Bělostná fasáda monumentálního památníku je inspirovaná antickými stavbami. Oba kraje budovy zdobí na střeše mohutná bronzová čtyřspřeží, vchodu do památníku pak dominuje 12metrová bronzová jezdecká socha Vittoria Emanuela II. 

Uvnitř budovy najdete hrob neznámého vojína a před vchodem hoří věčný oheň.

Vstupné a otevírací doba

Otevřeno je denně od 9:30 do 19:30.

Vstupné včetně terasy činí 15 EUR pro dospělé, resp. 2 EUR pro mládež mezi 18 a 25 lety. V čase mezi 15.6. a 15.9. je vstupné vždy o 1 EUR dražší.

Oficiální web: vive.cultura.gov.it/en/visit

Chystáš se do Říma?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 10. 07. 2023
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.