Sardinie

47 míst co vidět na Sardinii

Badesi

Vesnice, Písčitá pláž

Badesi

Malé městečko Badesi na severozápadním pobřeží rychle získává na popularitě a míří sem stále větší množství turistů. Láká je zejména jedna z nejdelších pláží na Sardinii. Na více než 8 km souvislé vrstvy jemného bílého písku a průzračného moře si zkrátka dovolenou nejde neužít.

Ač je Badesi malinké letovisko, nabízí veškeré potřebné služby od obchodů přes lékárnu, čerpací stanice a mnoho ubytovacích kapacit.

Na pláži si pak můžete půjčit lehátka či slunečníky, využít mnoha nabídek vodních aktivit či sportů, půjčit si kajak nebo šlapadlo a samozřejmě se občerstvit v jednom z mnoha plážových barů.

Jednolitá pláž se táhne od Badesi přes ještě menší letovisko Pirotto Li Frati až do Valledorie.

Dovolená Sardinie - nabídka zájezdů

Ubytování

Badesi začíná být populární i mezi českými cestovkami, které přímo sem nabízejí zájezdy. Ceny se běžně pohybují kolem 16 000 Kč na týden i s letenkou a dopravou.

V Badesi se ale snadno můžete ubytovat i na vlastní pěst ve velkém množství soukromých apartmánů i klasických hotelů. Ceny zde bývají příznivější než ve zbytku Sardinie a můžete i v hlavní sezoně sehnat bydlení pod 2 000 Kč za noc pro 2. Na prázdniny je ale třeba rezervovat ubytování měsíce dopředu!

Dovolená Badesi - nabídka zájezdů

Hotely a ubytování Badesi

Vybíráme pro vás nejlepší ubytování přímo na pláži: Club Hotel Residence Baiaverde, La Locanda del Mare, Camping Baia Paradiso

Doprava

Nejjednodušší doprava přímo k pláži je vlastním nebo půjčeným autem. Samotná pláž je od hlavní silnice a letovisek vzdálená od 1 do 2,5 km. Vzdálenost k letišti k Algheru je asi 85 km, zatímco k letišti Olbia 76 km.

Přímo na pláž se však dostanete i místní minibusovou linkou. Z centra Badesi k pláži Li Junchi jezdí přes den každou půlhodinu malý autobus Sardabus (jízdní řád). Z města Badesi jezdí 4-6x denně linka i hotelovému resortu Baia delle Mimose (jízdní řád).

Do centra Badesi pak už jezdí dálkové meziměstské spoje:

  • Alghero - letiště: autobus Digitur (1x denně linka Alghero - Santa Teresa)
  • Olbia (i letiště): autobus linky 30 SunLines (1x denně)
  • Porto Torres: autobus Digitur (1x denně linka Alghero - Santa Teresa), autobus Sardabus (1x denně)
  • Sassari: autobus 728 ARST (4x denně)
  • Castelsardo: autobus 728 ARST (4x denně)
  • Santa Teresa Gallura: autobus 728 ARST (4x denně), autobus Digitur (1x denně linka Alghero - Santa Teresa)

Chystáš se na Sardinii?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Lajnhart
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.