Zpět na seznam míst co vidět na Sardinii
Capo Testa

Capo Testa

Mys Capo Testa je nádherný členitý poloostrov spojený se Sardinií úzkou šíjí, po jejíž obou stranách jsou malé pláže. Celý ostrůvek Capo Testa je tvořen masivními žulovými skalisky tvarovanými větrem do bizarních podob. Místní často mysu Testa přezdívají "měsíční krajina", protože přesně tak některá místa a pohledy na zvláštní tvary kamenů vypadají.

Výhledy, květiny a turistika

Těmito slovy by se dala jednoduše charakterizovat návštěva Capo Testa. Členitý ostrůvek nabízí množství výhledů na moře, pevninu i útesy, mezi kterými rostou zejména v jarním období pestrobarevné květy narcisů a gazanií.

Ostrůvek měří kolem dokola asi 10 km a protíná ho několik písčitých cest. Nenáročná pěší turistika se tak přímo nabízí. Naplánujte si aktivnější den, prochoďte ostrov a výlet zakončete u malého majáku při západu slunce.

Ubytování

Přímo na ostrově se nachází stejnojmenná vesnička Capo Testa, v níž se můžete ubytovat v několika apartmánech. Ty však bývají často obsazené na měsíce dopředu, a tak vám nezbyde než se na noc ubytovat ve 2 km vzdáleném městečku Santa Teresa Gallura, odkud přes Bonifáckou úžinu plují trajekty na Korsiku.

Doprava

Do vesničky Capo Testa přímo na ostrově se dostanete pouze autem. Parkování je v hlavní sezoně dost komplikované. Je zde sice několik placených parkovišť (kolem 10 EUR na den), ovšem jsou zaplněná už od časného rána. V takovém případě je běžné, že se parkuje po stranách spojovací silnice se Sardinií a zbytek cesty se musí dojít pěšky.

Nejbližší zastávku autobusu (mapa) najdete nedaleko šíje vedoucí na poloostrov. Jezdí sem linka společnosti Sardabus z centra Santa Teresy (jízdní řád - zastávka se jmenuje Baia Santa Reparata - Hotel Cala Blu)

Do Santa Teresy se pak dostanete klasickými linkami autobusů ARST nebo Turmo Travel do následujících destinací:

  • Naviguj: 41.2385, 9.14837

Další místa na Sardinii

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Lajnhart
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 27 dny
Navrhni úpravu