Noční Soul

21 míst co vidět v Soulu

Gangnam

Gangnam Style

Bohatá čtvrť plná mrakodrapů, sídel firem, ale i svérázných uliček starší zábavy s mnoha restauracemi a bary, které žijí dlouho do noci, byla dříve známá maximálně tak v Jižní Koreji.

Vše se změnilo v roce 2012. Od té doby zná soulskou čtvrť Gangnam celý svět. Právě v roce 2012 světlo světa spatřil singl Gangnam Style jihokorejského rappera PSY, který doslova zbořil hranice internetu a je držitelem mnoha rekordů. I přes své stáří se oficiální klip drží neustále na 10. až 15. místě nejsledovanějších videí na platformě YouTube.

Žít ve stylu Gangnamu

Videoklip písně Gangnam Style se prakticky celý natáčí přímo v kulisách čtvrti Gangnam a celý odkazuje na rozmařilý a tak trochu neortodoxní místní životní styl. A přesně tak žije Gangnam i dnes.

Zatímco z východu i západu je lemován širokými bulváry s moderními mrakodrapy, bankami a luxusními obchodními centry, prostředek Gangnamu vyplňují úzké křivolaké uličky, v nichž se žije až do ranních hodin.

Chcete-li poznat Gangnam, musíte zde strávit minimálně celé odpoledne, večer a ideálně i celou noc...

Kam vyrazit v Gangnamu?

Gangnam si můžeme rozdělit do tří hlavních částí.

Východnímu Gangnamu dominuje obrovské administrativní, obchodní a zábavní centrum COEX s akvárium a velkou spoustou obchodů. Náměstíčko u východního vstup do COEXu zdobí nejnavštěvovanější atrakce čtvrti – socha Gangnam Style v podobně dvojice zlatých rukou, pod nimiž si můžete zatančit za neustálého hraní tohoto hitu.

Západní Gangnam s jednou z nejbohatších ulic v Soulu Gangnam-daero je dominantou velkých firem, bank a luxusních obchodů.

Střední Gangnam je pak tím, co dělá čtvrť tak unikátní. Luxusní třída s mrakodrapy přechází v divokou změť úzkých strmých ulic s nízkými domy, které jsou doslova obsypané restauracemi, bary a kluby. Půlnoc tu není žádná míra a spousta podniků ani nemá žádnou oficiální otevírací dobu. Zavře prostě až tehdy, kdy odejde poslední zákazník.

Nejživelnější oblast se rozprostírá severně od stanice metra Gangnam v okolí ulice Teheran-ro 1-gil.

Ubytování v Gangnamu

Gangnam je populární místo pro ubytování a najdete zde mnoho (zejména větších) hotelů.

Doprava do Gangnamu

Přes Gangnam prochází hned několik linek metra. Stěžejní jsou přitom tyto stanice metra:

  • Gangnam – v západní živější části čtvrti (zelená linka 2 + linka Shinbundang)
  • Samseong (World Trade Center) – ve východní části jižně od centra COEX (zelená linka 2)
  • Bongeunsa – ve východní části severně od centra COEX (zlatá linka 9)

Přímo do centra Soulu se dostanete poměrně zdlouhavě jen zelenou linkou metra (číslo 2). Využít však můžete i několik autobusových linek.

Například z oblasti centry kolem City Hall jezdí přímo do centra Gangnamu autobusy 470 a 741.

Chystáš se do Soulu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 24. 12. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.