Noční Soul

21 míst co vidět v Soulu

Lotte World Tower

Lotte World Tower

Mrakodrap Lotte World je s 554,5 metry nejvyšší budovou v Soulu a 6. nejvyšší na světě. Dokonce o více než 10 metrů převyšuje součet výšky kopce Namsan a N Seoul Tower stojící na jeho vrcholu.

Lotte World Tower je součástí obrovského obchodního centra a vyhlídka ve 120. až 123. patře se řadí k nejpopulárnějším turistickým místům v Soulu.

Výška věže a vyhlídka

Věž Lotte World byla dokončena v roce 2016 a s výškou 554,5 metru je nejvyšší budovou Jižní Koreje a 6. nejvyšší na světě. Lotte World hostí obchodní centrum, kanceláře, luxusní byty, hotel, restaurace 3 vyhlídková patra Seoul Sky.

Hlavní vyhlídková observatoř se nachází ve výšce 497 metrů, což je 3. nejvyšší hodnota pro vyhlídku na světě.

Naskytne se před vámi 360° výhled většinou vnitřní prosklený. V nejvyšším 123. patře jsou dva venkovní ochozy (otevřené jen od dubna do října), které však rovněž brání tlusté sklo.

Na vyhlídku vás vyvezou zhruba za 2 minuty dva rychlovýtahy.

Ve vytížených časech okolo západu slunce a po celý den o víkendech počítejte s frontou na výtah kolem 30 až 40 minut a s velmi nahuštěným prostorem vyhlídky, kde bude seriozní problém se prodrat ke sklu alespoň pro pár fotek.

Sky Bridge Tour

Nestačí vám jen pohled přes sklo? Vyšplhejte po schodišti až do výšky 541 metrů a projděte se (jištění a s průvodcem) po úzkém chodníčku až úplně v nejvyšších partiích mrakodrapu, kde se nachází už jen technické zázemí.

Sky Bridge je otevřený od dubna do konce listopadu a je nutná rezervace alespoň 14 dní dopředu. Míst je jen 10 pro každý turnus, které jsou od pondělí do čtvrtka pouze 4, v pátek a o víkendech jich je 8.

Vstupné a otevírací doba

Vyhlídka Seoul Sky je otevřená každý den. Od neděle do čtvrtka v časech 10:30 až 22:00, v pátek a sobotu až do 23:00. Poslední vstup je možný hodinu před zavírací dobou.

Cena vstupenky je 29 000 KRW pro dospělé nad 13 let, resp. 25 000 KRW pro děti.

Cena Sky Bridge Tour je stanovena na 100 000 KRW.

Oficiální web: seoulsky.lotteworld.com

Lepší výhled z Lotte World nebo N Seoul Tower?

Tyto dvě věže patří k nejznámějším soulským orientačním bodům a populárním vyhlídkám. Která z nich je lepší? Subjektivně musíme říct, že se nám víc líbil výhled z vrcholu Namsan, na kterém stojí N Seoul Tower. Centrum Soulu je odsud blíž, vyhlídková observatoř na věži je prostornější a nebývá tak přelidněná. V neposlední řadě má N Seoul Tower výrazně levnější vstupné.

Navíc se na kopci Namsan naskytnou i velmi pěkné možnosti výhledů bez nutnosti na věž vůbec chodit. 

Naproti tomu výhoda Lotte World Tower spočívá ve snazší dostupnosti a hezčímu výhledu na řeku. Místa, odkud je nejlepší výhled na řeku, však bývají doslova obsypaná davy lidí.

Oblíbená atrakce, totiž svítící N Seoul Tower, z Lotte World prakticky není vidět. Je tak daleko, že potřebujete fotoaparát s kvalitním teleobjektivem, abyste svítící Namsan Tower zachytili.

Ubytování u Lotte World

Pokud nepotřebujete bydlet v centru, ale máte rádi blízkost zábavy, nákupů a moderního města, je pro vás okolí Lotte World ideální. Najdete zde luxusní i běžné hotely:

  • Jamsil Delight Hotel *** – moderní klasický 3* hotel nabídne skvělé ceny od 1 500 Kč za noc
  • Lake Hotel *** – běžný moderní hotel s prostornými pokoji a výhledem na umělé jezero se zábavním parkem, ceny od 1 700 Kč za noc
  • Lotte Hotel World ***** – luxusní 5* hotel je přímo napojen na obchodní centrum a stanici metra a s cenou 5 000 Kč za noc nabídne dobrý poměr ceny a kvality
  • Signiel Seoul ***** – tento luxusní hotel najdete přímo ve věži mezi 76. a 101. patře a nabídne tak božské výhledy. Ceny začínají na 12 000 Kč za noc.

Doprava v Lotte World Tower

Mrakodrap stojí ve východní části Soulu poblíž olympijského areálu a je dobře napojen na MHD. Stanice metra Jamsil se nachází přímo pod obchodním centrem a k pokladnám na vyhlídku vás dovede přehledné značení do 5 minut.

  • Metro: stanice Jamsil zelené linky 2 a růžové linky 8
  • Autobusy: linky 30-3, 30-5, 35, 302, 303, 320, 341, 2311, 2412, 3216, 3313, 3315, 3411, 3414, 4319

Chystáš se do Soulu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 24. 12. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.