Noční Soul

21 míst co vidět v Soulu

Ttukseom Park

Ttukseom Park

I když krásných parků, pěších a cyklistických promenád je v Soulu na nábřežích řeky Hangan mnoho, za všechny bychom jmenovali krásný Ttukseom Park.

Prostorný park s mnoha lavičkami a širokými trávníky k sezení i piknikování doplňují půjčovny kol i šlapadel a v létě i velké koupaliště.

Božské výhledy na Soul

Ttukseom Park je skvěle umístěný a naskytnou se z něj výhledy hned na několik soulských staveb. Odpoledne a v podvečer je odsud nejkrásnější výhled na nejvyšší korejskou budovou Lotte World Tower, která je krásně nasvícená zapadajícím Sluncem, stejně jako na Olympijský stadion přímo naproti parku.

Ráno a dopoledne naopak vynikne výhled na N Seoul Tower a kopec Namsan.

Bezprostředně u stanice metra můžete obdivovat také futuristickou stavbu J-Bug, která slouží jako malá místní knihovna a kulturní dům.

Půjčte si kolo nebo šlapadlo

Hned pod stanicí metra najdete půjčovnu kol. Projížďka podél řeky Han na kvalitních cyklostezkách skvěle osvěží den v Soulu. Za hodinu půjčení bicyklu zaplatíte 3 000 KRW, každých dalších 15 minut je pak za 500 KRW.

Neláká vás šlapaní po cyklostezkách? Vyměňte jej za šlapání na vodě! K dispozici loďky ve tvaru kachny, a to jak v motorové verzi, tak ve formě klasického šlapadla. Za 30 minut půjčení šlapadla zaplatíte 18 000 KRW, motorová loď vyjde na 25 000 KRW.

Zchlaďte se ve venkovním bazénu

V letních měsících se mezi stanicí metra a řekou Han můžete zastavit na velkém venkovním koupališti a zchladit se během horkých dní. Za vstup zaplatíte 5 000 KRW.

Během zimy pak bazény poslouží jako sportovní areál pro sáňkování.

Doprava do Ttukseom Park

Přímo k parku se dostanete snadno tmavě zelenou linkou metra číslo 7, která zastaví ve stanici Ttukseom Park (využijte východy číslo 2 nebo 3).

 

Chystáš se do Soulu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 24. 12. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.