Budapešť
Budapešť

25 míst co vidět v Budapešti

Náměstí hrdinů

Náměstí Hrdinů

Toto náměstí se nalézá mezi Městskými sady Városliget a Andrássyho třídou, na tu je také obrácena hlavní dominanta náměstí – Památník Tisíciletí. V maďarštině se náměstí nazývá Hősök tere.

Nejlevnější ubytování v Budapešti (Booking.com)

Památník Tisíciletí a trocha historie

Ústřední dominantou náměstí je Památník Tisíciletí. Tento monument vznikl v roce 1929 při příležitosti oslav tisíce let od příchodu maďarských kmenů na území Karpatské kotliny v roce 896.

Uprostřed památníku stojí 36 metrů vysoký sloup, na jehož vrcholu sedí archanděl Gabriel. Na podstavci sloupu je umístěno 7 jezdeckých soch znázorňujících maďarská knížata. Po obou stranách sloupu je kolonáda tvořená dvěma čtvrtkruhovými křídly, na jejichž podstavci najdeme 14 soch významných osobností maďarské historie: 8 významných uherských králů a 5 vůdců protihabsburských povstání.

Zajímavosti v okolí

Také v okolí Náměstí hrdinů najdeme spousta zajímavých míst, jako je například monumentální Muzeum krásných umění, Dům umění, proslulé lázně Széchenyi nebo budapešťská ZOO.

Náměstí hrdinů je také přechodem z centra města do oblíbeného parku Városliget, ve kterém kromě přírodních zákoutí můžete navštívit například hrad Vajdahunyad.

Chystáš se do Budapešti?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele kk.ptackova
naposledy aktualizováno 14. 02. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.