Zpět na seznam míst co vidět v Budapešti
Náměstí Hrdinů

Náměstí hrdinů

Toto náměstí se nalézá mezi Městskými sady Városliget a Andrássyho třídou, na tu je také obrácena hlavní dominanta náměstí – Památník Tisíciletí. V maďarštině se náměstí nazývá Hősök tere.

Nejlevnější ubytování v Budapešti (Booking.com)

Památník Tisíciletí a trocha historie

Ústřední dominantou náměstí je Památník Tisíciletí. Tento monument vznikl v roce 1929 při příležitosti oslav tisíce let od příchodu maďarských kmenů na území Karpatské kotliny v roce 896.

Uprostřed památníku stojí 36 metrů vysoký sloup, na jehož vrcholu sedí archanděl Gabriel. Na podstavci sloupu je umístěno 7 jezdeckých soch znázorňujících maďarská knížata. Po obou stranách sloupu je kolonáda tvořená dvěma čtvrtkruhovými křídly, na jejichž podstavci najdeme 14 soch významných osobností maďarské historie: 8 významných uherských králů a 5 vůdců protihabsburských povstání.

Zajímavosti v okolí

Také v okolí Náměstí hrdinů najdeme spousta zajímavých míst, jako je například monumentální Muzeum krásných umění, Dům umění, proslulé lázně Széchenyi nebo budapešťská ZOO.

Náměstí hrdinů je také přechodem z centra města do oblíbeného parku Városliget, ve kterém kromě přírodních zákoutí můžete navštívit například hrad Vajdahunyad.

  • Naviguj: 47.5151, 19.078

Další místa v Budapešti

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele kk.ptackova
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu