Budapešť
Budapešť

25 míst co vidět v Budapešti

Velká tržnice

Trh

Velká tržnice

Tržnice (Nagyvásárcsarnok) umístěná v budově z roku 1896 je pouze jednou z mnoha tohoto typu v Budapešti, ale pro turisty je nejzajímavější z hlediska velikosti, architektury i lokality. Stavba má dvě nadzemní a jedno podzemní podlaží.

Tržnice je oblíbená jak u turistů, tak u místních, kteří zde kupují zeleninu, ovoce, čerstvé maso a ryby, mléčné výrobky a koření. Turisté nejčastěji u stánků kupují drobné suvenýry jako sušené papriky, koření nebo nakládanou zeleninu.

TOP 10 hotelů v Budapešti

Budapešťská Velká tržnice byla zbudována krátce po spojení tří měst v Budapešť, kdy se do hlavního města stěhovaly desetitisíce lidí a vznikla tak potřeba jednoduchým způsobem zásobovat masy lidí.

Tři patra plná dobrot

Velká tržnice plní svůj původní účel i dnes, v moderní době super- a hypermarketů. A prospívá více než dobře. Na ploše velké jako více než 2 fotbalová hřiště se můžete i hodiny proplétat několika podlažími obsypanými desítkami a stovkami stánků s těmi nejrůznějšími surovinami.

V sekci zeleniny a ovoce zaplesají vaše čichové buňky v patrech provoněných čerstvou paprikou, česnekem a pravým pikantním maďarským kořením.

Trvanlivé dárky, které si bez obav můžete odvézt jako suvenýr domů, hledejte hlavně v sekci masa, kde pořídíte samozřejmě ty pravé maďarské salámy a čabajky, nebo v sekci sýrů. 

V podzemním podlažím pak kromě klasického supermarketu najdete několik specializovaných stánků s čerstvými rybami a nakládanou zeleninou, která zvlášť stojí za vaší pozornost. Protože Maďaři jsou mistři světa v nakládání čehokoliv a zeleniny zejména!

Vstupné a otevírací doba

Vstupné do tržnice je pochopitelně zdarma, vždyť se jedná fakticky o běžné obchodní centrum, jen s jinou atmosférou a v jiných kulisách.

Tržnice je otevřena:

  • Pondělí – 6:00-17:00
  • Úterý až pátek – 6:00-18:00
  • Sobota – 6:00-15:00
  • Neděle a státní svátky – zavřeno

Oficiální web tržnice: piaconline.hu/en

Poloha a doprava

Velkou tržnici najdete na náměstí Fővám tér poblíž Dunaje na jižním okraji centra. Udělejte si sem hezkou procházku podél řeky nebo využijte MHD:

  • Stanice Fővám tér – metro M4; tramvaje 2, 2M, 47, 48, 49; autobusy 15, 115; trolejbus 83

Chystáš se do Budapešti?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele kk.ptackova
naposledy aktualizováno 05. 04. 2024

5 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.