Průvodce státem
Malta
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Bezpečnost na Maltě

Zdraví

Na Maltě není nutné se obávat žádných zdraví ohrožujících věcí. Platí zde podobná pravidla a zvyklosti (co se týče zdravotních rizik) jako jinde v EU.

Výskyt nebezpečných zvířat je na Maltě skutečně jen ojedinělý. Žádný ze tří druhů hadů, kteří zde žijí, není jedovatý, a tak v podstatě jediným pevninským nebezpečím z živočišné říše mohou být pro turisty toulaví psi a kočky. 

Co se týče moře, tak např. žraloci jsou k vidění pouze ojediněle a zejména ve větších hloubkách, proto se jich turisté nemusí příliš obávat. Nebezpečí poranění hrozí potápěčům spíše při kontaktu s mořskými ježky a podobnými ostnatými živočichy.

Zdravotnictví a případné ošetření

Malta je považována za velmi vyspělou zemi s vysoce rozvinutou a nadstandardní zdravotní péčí. V rámci celosvětového výzkumu získala Malta 5. místo na stupnici nejbezpečnějších míst světa. Na základě předložení průkazu pojištěnce má každý občan Evropské unie nárok na bezplatné ošetření v nemocnicích a klinikách financovaných vládou. Všichni turisté musí brát na vědomí, že ošetření na základě předložení průkazu pojištěnce zahrnuje pouze nezbytně nutné výlohy a v případě závažnějších zranění je lepší zřídit si předem u své pojišťovny cestovní pojištění.

Voda

Voda z vodovodní sítě je nezávadná, ale jde o odsolenou vodu z moře. Doporučujeme pít vodu balenou, kterou běžně zakoupíte v místních obchodech. 

Kriminalita

Malta je velmi bezpečnou destinací, avšak zvláště v turistických oblastech se nikdy nedá vyloučit výskyt zlodějů. Dbejte proto zvýšené opatrnosti na rušných místech.

Elektrický proud

V maltské elektrické síti je napětí o hodnotě 240 V, zásuvky jsou britského typu. V případě, že budete potřebovat pro své elektrické spotřebiče adaptér, lze ho běžně zakoupit na recepci hotelu nebo v obchodech.

Důležité kontakty

Velvyslanectví ČR na Maltě není, zastoupeno je velvyslanectvím ČR v Římě.

Konzulát Malty v ČR

  • Perlova 1, Praha 1
  • tel.: 02/ 2166 7360, fax: 02/ 2166 7387

Konzulát ČR na Maltě

  • Honorary Consulate of the Czech Republic, No. 7, Pjazza Celsi, Naxxar, NXR 03
  • Tel.: 00356 21 413893, 21 412807, 21 4174218, mobile: 00356 9949 7478, fax: 00356 21 414120

Telefonní čísla

  • Hasiči: 199
  • Záchranná služba: 196
  • Policie: 191

Rozmanitý ostrovní stát ve Středozemním moři

Málokterý ostrov ve Středozemí toho může nabídnout tolik jako Malta. I přes to, že se jedná o nejmenší stát v Evropské unii, naleznou tu své snad všechny věkové skupiny s rozličnými zájmy.

Rodinám s dětmi poskytne moře, pláže, teplo, slunce, mladším rušný noční život a starším naopak klid ve slunci souostroví. Na každém rohu na vás navíc bude dýchat bohatá historie se všudypřítomnými památkami, které ani nestihnete všechny projít. To vše pouhé 2,5 hodiny letu z Prahy.

Průvodce pro tebe napsal jantomsa
Víza
Na občanku
V rámci Schengenu cestuješ pouze na občanský průkaz.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
květen - říjen
Prázdniny jsou zaslíbené koupání, pro poznávání pak celý rok.
Více o počasí
Letenky od
4 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 3x za měsíc a ušetříš cca 44 %.
Akční nabídky
Avatar uživatele jantomsa
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu