Cestování Covid-19

Od 1.7. lze na Maltu z ČR, Slovenska a Rakouska (pozor, nikoliv z německých nebo polských letišť!) cestovat bez omezení. Rovněž návrat zpět do ČR je možný bez omezení Aktuální informace na webu Ministerstva zahraničí.

Maltská kuchyně

Na Maltu ve velké míře už před dlouhou dobou působila geografická blízkost Itálie. Její středomořská kuchyně se tak částečně podobá sousední italské s mnoha vylepšeními.

Na Maltě si jak těstoviny, tak pizzu můžeme dopřát v řadě různých variací a chutí. Pizza je zde skutečně výtečná a těstoviny se připravují například ve formě raviol. Na jídelních lístcích najdeme mnoho pokrmů připravených z mořských ryb či plodů moře. Nejčastěji si můžeme objednat různými způsoby upraveného okouna, mečouna, tuňáka, dokonce i delfína. Mimo ryb si pochutnáte na chobotnicích či olihních. Jídlo je podáváno ozdobené a dochucené čerstvými bylinkami nebo přelité smetanovou omáčkou. 

Národním pokrmem na Maltě je králík na mnoho způsobů. Tradiční jsou špagety se zeleninou a s omáčkou z králíka. 

Vápencové podloží, dostatek slunečního svitu, správný vánek a stálost počasí zaručují tu nejlepší úrodu červeného i bílého vína každý rok. Na Maltě je několik vinařství, nejznámější je Marsovin, Meridiana, Delicata a další rodinné podniky. Všichni vyrábějí kvalitní vína bez přidaných surovin a za velmi přijatelnou cenu.

Tvrdý alkohol Malťané nepijí, dávají přednost maltskému vínu a pivu. Maltský ležák Cisk je lehký a ideální do středomořského podnebí. Nealkoholický nápoj, maltská limonáda Kinnie je velmi osvěžující, její chuť je podobná naší becherovce, ale bez alkoholu. Je vyrobená podle tajné receptury z kůry červených pomerančů a směsi bylin. Ostrov Malta je jediným místem, kde ji lze ochutnat.

Obvyklé ceny v restauracích

Večeře v restauraci vás vyjde na jednoho na cca 15 € i se skleničkou vína, spíše však 20 €. U čerstvých mořských plodů počítejte 25 € a více. Můžete však narazit i na menu okolo 10 € (pizza, kebab atd.).

Avatar uživatele jantomsa
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 dny
Navrhni úpravu