Maltská kuchyně

Na Maltu ve velké míře už před dlouhou dobou působila geografická blízkost Itálie. Její středomořská kuchyně se tak částečně podobá sousední italské s mnoha vylepšeními.

Na Maltě si jak těstoviny, tak pizzu můžeme dopřát v řadě různých variací a chutí. Pizza je zde skutečně výtečná a těstoviny se připravují například ve formě raviol. Na jídelních lístcích najdeme mnoho pokrmů připravených z mořských ryb či plodů moře. Nejčastěji si můžeme objednat různými způsoby upraveného okouna, mečouna, tuňáka, dokonce i delfína. Mimo ryb si pochutnáte na chobotnicích či olihních. Jídlo je podáváno ozdobené a dochucené čerstvými bylinkami nebo přelité smetanovou omáčkou. 

Maltská kuchyně

Národním pokrmem na Maltě je králík na mnoho způsobů. Tradiční jsou špagety se zeleninou a s omáčkou z králíka. 

Vápencové podloží, dostatek slunečního svitu, správný vánek a stálost počasí zaručují tu nejlepší úrodu červeného i bílého vína každý rok. Na Maltě je několik vinařství, nejznámější je Marsovin, Meridiana, Delicata a další rodinné podniky. Všichni vyrábějí kvalitní vína bez přidaných surovin a za velmi přijatelnou cenu.

Tvrdý alkohol Malťané nepijí, dávají přednost maltskému vínu a pivu. Maltský ležák Cisk je lehký a ideální do středomořského podnebí. Nealkoholický nápoj, maltská limonáda Kinnie je velmi osvěžující, její chuť je podobná naší becherovce, ale bez alkoholu. Je vyrobená podle tajné receptury z kůry červených pomerančů a směsi bylin. Ostrov Malta je jediným místem, kde ji lze ochutnat.

Obvyklé ceny v restauracích

Večeře v restauraci vás vyjde na jednoho na cca 15 € i se skleničkou vína, spíše však 20 €. U čerstvých mořských plodů počítejte 25 € a více. Můžete však narazit i na menu okolo 10 € (pizza, kebab atd.).

Avatar uživatele jantomsa
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu