Comino
Malta

Ubytování na Maltě

Chystáte se na dovolenou na Maltu? Podívejte se, jaké lokality a města jsou pro ubytování na Maltě nejlepší, nejlevnější i nejpraktičtější.

Kde se ubytovat na Maltě

Celý stát Malta je rozlohou menší než běžná evropská města. Z dat a statistik se může zdát, že najít vhodnou lokalitu a letovisko na Maltě nemusí být takový problém, ale pokud si nebudete chtít půjčovat auto, je už Malta přeci jen natolik velká, že se určitě hodí věnovat pár chvil před cestou plánování, kde vlastně bydlet.

Vyhledat ubytování - Malta

Mellieha (pláže)

Letovisko Mellieha na severu Malty je asi tím nejtypičtějším plážovým letoviskem na celém ostrově. Lemují ho nejdelší a nejširší maltské pláže, jsou zde nepřeberné možnosti vyžití a velmi široká nabídka ubytování od luxusnějších "all-inclusive" resortů po menší rodinné apartmány a penziony.

Mellieha je typické pobytové letovisko ideální pro trávení plážové dovolené na jednom místě. Ceny ubytování jsou zde však relativně vysoké a řadí se k nadprůměru v rámci Malty. Z Melliehy to je také nejblíže do známé filmové vesničky Pepka Námořníka.

Oblast Mellieha v sobě zahrnuje i poloostrov Marfa, na kterém najdete známé maltské pláže Ramla Bay a Paradise Bay.

St. Paul's Bay, Bugibba (pláže a letoviska)

Trojice měst tvořící jedno velké letovisko asi s největším počtem hotelů je ideální volbou pro méně náročné plážové cestovatele.

Ceny jsou zde nižší než v severnějším letovisku Mellieha, ale s tím jdou ruku v ruce i menší ne tak hezké pláže a velmi rušná promenáda plná barů a diskoték, která nemusí vyhovovat každému. Na druhou stranu mají letoviska dobré autobusové spojení právě s pláží Mellieha i s Vallettou a okolními městy.

V rámci St. Paul's Bay se nachází i oblíbené pláže na západním pobřeží Golden Beach

San Giljan, Sliema (noční život)

Nejznámější letoviska a centra noční zábavy San Giljan a Sliema, kam lze počítat i centrum zábavy Paceville, nabídnou logicky největší hustotu ubytování všeho druhu.

Centrum Sliemy jsou známé pro dostupnost relativně levných soukromých apartmánů a i ceny větších hotelů jsou zde nižší než v klidnějších plážových letoviscích jinde na ostrově.

Ubytování ve Sliemě nebo San Giljanu (Saint Julians) je ideální pro ty, kteří nebudou půjčovat auto, právě tady se křižuje největší počet autobusových linek, které vás rozvezou všude po ostrově. 

Valletta (památky a výchozí bod pro poznávání)

V hlavní městě Malty Valletě najdete největší koncentraci levných apartmánů a ubytování v soukromí, ale i drahé butikové hotely. Ubytování ve Valletě je ideální pro ty, kteří chtějí poznávat ostrov, právě odsud vyjíždí největší počet autobusových linek do všech koutů Malty.

Marsaxlokk (lokální městečko)

Oblíbené pitoreskní rybářské městečko Marsaxlokk na jihu Malty láká na barevné domky a pohodovou atmosféru menšího přímořského městečka. Najdete zde zejména kvalitnější menší guesthousy, penziony a butikové hotýlky. Marsaxlokk je ideální destinací pro klidnou dovolenou bez starostí, ceny ubytování však patří k nejvyšším na Maltě.

Gozo (pláže, příroda i památky)

Sousední ostrov Gozo je ideálním místem pro trávení dovolené v krásné přírodě a se znatelně nižším počtem turistů. Podívejte se na detailního průvodce po ostrově Gozo a informace o ubytování na Gozu.

Ceny ubytování na Maltě

Malta se může pyšnit všemi typy ubytování od levných mnohalůžkových hostelů po luxusní plážové all-inclusive resorty. Ceny všech typů ubytování se výrazně liší podle ročního období a sezony. Zatímco mimo sezonu (říjen až květen) patří Malta k nejlevnějším přímořským destinacím.

  • Klasické 3* hotely s dobrým hodnocením – 60 EUR80 EUR
  • Levnější penziony – 35 EUR50 EUR

Zobrazit ceny ubytování na Maltě

Naopak v hlavní letní sezoně (červenec a srpen, částečně červen i září) ceny rostou až několikanásobně. Navíc se vzhledem k menší rozloze Malty často hotely na léto vyprodávají i měsíce dopředu. Pokud chcete v létě sehnat levnější ubytování, neváhejte tak učinit klidně s půlročním předstihem, ideálně rezervujte ubytování s možností storna zdarma a v průběhu času rezervační portály kontrolujte, zda se náhodou neuvolní levnější nebo lepší hotel.

  • Klasické 3* hotely s dobrým hodnocením – 70 EUR130 EUR
  • Levnější penziony a guesthousy – 50 EUR100 EUR
  • All-inclusive resorty přímo u pláže – 120 EUR250 EUR

Chystáš se na Maltu?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele jantomsa
naposledy aktualizováno 22. 11. 2023