Comino
Malta

Ubytování na Maltě

Kde se ubytovat na Maltě

Celý stát Malta je rozlohou menší než Praha, z toho samotný hlavní ostrov Malta je jen o něco málo větší než polovina Prahy. Z dat a statistik se může zdát, že najít vhodnou lokalitu a letovisko na Maltě nemusí být takový problém, ale pokud si nebudete chtít půjčovat auto, je už Malta přeci jen natolik velká, že se určitě hodí věnovat pár chvil před cestou plánování, kde vlastně bydlet.

Všechny dostupné kapacity pak hledejte klasicky na těchto portálech:

Nejoblíbenější místa na Maltě

Mellieha (pláže)

Letovisko Mellieha na severu Malty je asi tím nejtypičtějším plážovým letoviskem na celém ostrově. Lemují ho nejdelší a nejširší maltské pláže, jsou zde bohaté možnosti vyžití a velmi široká nabídka ubytování od luxusnějších "all-inclusive" resortů po menší rodinné apartmány a penziony. Mellieha je typické pobytové letovisko ideální pro trávení plážové dovolené na jednom místě. Ceny ubytování jsou zde však relativně vysoké a řadí se k nadprůměru v rámci Malty. Z Melliehy to je také nejblíže do známé filmové vesničky Pepka Námořníka.

Oblast Mellieha v sobě zahrnuje i poloostrov Marfa, na kterém najdete známé maltské pláže Ramla Bay a Paradise Bay.

St. Paul's Bay, Bugibba, Qawra (pláže)

Trojice měst tvořící jedno velké letovisko asi s největším počtem hotelů je ideální volbou pro méně náročné plážové cestovatele. Ceny jsou zde nižší než v severnějším letovisku Mellieha, ale s tím jdou ruku v ruce i menší ne tak hezké pláže a velmi rušná promenáda plná barů a diskoték, která nemusí vyhovovat každému. Na druhou stranu mají letoviska dobré autobusové spojení právě s pláží Mellieha i s Vallettou a okolními městy.

V rámci St. Paul's Bay se nachází i oblíbené pláže na západním pobřeží Golden Beach

San Giljan, Sliema (noční život)

Nejznámější letoviska a centra noční zábavy San Giljan a Sliema, kam lze počítat i centrum zábavy Paceville, nabídnou logicky největší hustotu ubytování všeho druhu. Centrum Sliemy jsou známé pro dostupnost relativně levných soukromých apartmánů a i ceny větších hotelů jsou zde nižší než v klidnějších plážových letoviscích jinde na ostrově. Bydlení ve Sliemě nebo San Giljanu (Saint Julians) je ideální pro ty, kteří nebudou půjčovat auto, právě tady se křižuje největší počet autobusových linek, které vás rozvezou všude po ostrově. Zároveň se zde ubytují ti z vás, kteří jsou rádi v centru dění a milují život na ulicích a blízkost turistických památek.

Valletta (památky a výchozí bod pro poznávání)

V hlavní městě Malty Valletě najdete největší koncentraci levných apartmánů a ubytování v soukromí, ale i drahé butikové hotely. Ubytování ve Valletě je ideální pro ty, kteří chtějí poznávat ostrov, právě odsud vyjíždí největší počet autobusových linek do všech koutů Malty.

Marsaxlokk (lokální městečko)

Oblíbené pitoreskní rybářské městečko Marsaxlokk na jihu Malty láká na barevné domky a pohodovou atmosféru menšího přímořského městečka. Najdete zde zejména kvalitnější menší guesthousy, penziony a butikové hotýlky. Marsaxlokk je ideální destinací pro klidnou dovolenou bez starostí, ceny ubytování však patří k nejvyšším na Maltě.

Gozo (pláže, příroda i památky)

Sousední ostrov Gozo je ideálním místem pro trávení dovolené v krásné přírodě a se znatelně nižším počtem turistů. Podívejte se na detailního průvodce po ostrově Gozo a informace o ubytování na Gozu.

Ceny ubytování na Maltě

Malta se může pyšnit všemi typy ubytování od levných mnohalůžkových hostelů po luxusní plážové all-inclusive resorty. Ceny všech typů ubytování se výrazně liší podle ročního období a sezony. Zatímco mimo sezonu (říjen až květen) patří Malta k nejlevnějším přímořským destinacím.

  • Klasické 3* hotely s dobrým hodnocením stojí mezi 1 000 a 1 500 Kč za noc pro 2
  • Levnější penziony a guesthousy stojí kolem 800 až 1 200 Kč za noc pro 2

Naopak v hlavní letní sezoně (červenec a srpen, částečně červen i září) ceny rostou až několikanásobně. Navíc se vzhledem k menší rozloze Malty často hotely na léto vyprodávají i měsíce dopředu. Pokud chcete v létě sehnat levnější ubytování, neváhejte tak učinit klidně s půlročním předstihem, ideálně rezervujte ubytování s možností storna zdarma a v průběhu času rezervační portály kontrolujte, zda se náhodou neuvolní levnější nebo lepší hotel.

  • Klasické 3* hotely s dobrým hodnocením stojí mezi 1 500 a 2 500 Kč za noc pro 2
  • Levnější penziony a guesthousy stojí kolem 1 200 Kč až 2 000 Kč za noc pro 2
  • All-inclusive resorty přímo u pláže stojí cca 2 500 až 5 000 Kč na noc pro 2

Chystáš se na Maltu?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele jantomsa
naposledy aktualizováno 17. 01. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.