Comino
Malta

Jak se dostat na Maltu

Letecky

Jedinou možnou variantou, jak se levně dopravit na Maltu, je využití letecké dopravy. Na ostrovech se nachází pouze jedno mezinárodní letiště Malta Luqa, podívejte se na detailní informace o dopravě z/na letiště a službách.

Na Maltu se dostaneme několika aerolinkami z Prahy i okolních měst. 

Doba a délka letu na Maltu

Začínající cestovatelé se často ptají, jak dlouho se letí na Maltu, jaká je doba a trasa letu? Z Prahy se podle letových řádů letí zhruba 2,5 hodiny, v reálu se čistá doba letu pohybuje od 1 hodiny a 50 minut do 2 hodin a 15 minut podle aktuální hustoty letového provozu.

Z Vídně je let mírně kratší, podle letového řádu se letí 2 hodiny a 15 minut, v reálu zhruba hodinu a tři čtvrtě. 

Trasa letu vede přes Rakousko, Slovinsko, Jaderské moře, část Itálie a přes Sicílii. Vzdušnou čarou je Malta z Prahy vzdálená 1 575 km.

Přímý let na Maltu z Prahy a cena letenek

Celoročně zajišťuje spojení mezi Prahou a Maltou místní aerolinka Air Malta a v letní sezoně také ČSA. Air Malta nabídne obvykle nejlevnější letenky a především více akcí. Běžná cena zpáteční letenky na Maltu se v létě pohybuje od 4 500 do 5 500 Kč, mimo sezonu pak kolem 3 500 Kč. V akcích, které Air Malta spouští několikrát do roka, se lze dostat i na cenu kolem 2 000 Kč.

ČSA jsou v průměru asi o 10% dražší než Air Malta.

Letenky na přímé lety z Prahy zakoupíte přímo na webu airmalta.com nebo csa.cz, případně můžete srovnat ceny obou aerolinek i letů s přestupem v našem vyhledávači, kde letenky můžete rovnou i koupit.

Přímé lety z okolních letišť a ceny letenek

Často výrazně levnější letenky než z Prahy prodávají nízkonákladové aerolinky z okolních letišť. Ceny v sezoně se v těchto případech pohybují kolem 3 500 Kč, v akcích a mimo sezonu ale často i pod 1 000 Kč. Přímé lety provozují tyto aerolinky z následujících letišť.

 • z Vídně: Air Malta, Ryanair, Wizz Air, 
 • z Bratislavy: Ryanair, 
 • z Katowic: Wizz Air, 
 • z Krakowa: Ryanair, 
 • z Wroclawi: Ryanair, 
 • z Berlína: Air Malta, Ryanair, 
 • z Norimberka: Ryanair.

Lety s přestupem

Spojení s přestupem se cenově může vyplatit v letní sezoně z Prahy, kdy na některé termíny jsou ceny přímých letů velmi vysoké. Z letišť, odkud létají low-cost aerolinie Ryanair či Wizz Air, se obvykle lety s přestupem nevyplatí.

Na Maltu z Prahy často nabízí spojení Lufthansa přes Frankfurt, Swiss přes Curych a další velké aerolinky. Ceny se většinou pohybují mezi 4 000 a 7 000 Kč a všechny je srovnáte v našem vyhledávači.

Letecké zájezdy a charterové lety

Vzhledem k malé velikosti Malty se charterové lety pro cestovní kanceláře nevypravují v takovém množství jako do jiných destinací a tomu odpovídají i vyšší ceny zájezdů na Maltu

Běžný letecký zájezd z Prahy vyjde asi 11 500 až 14 000 Kč na osobu za týden v hotelu se snídaní či polopenzí. Z Vídně a ve výjimečných last-minute akcích i z Prahy se lze dostat i na částku od 8 500 Kč na osobu.

Trajekty

I ti, kteří nechtějí letět letadlem, mají možnost se na Maltu dostat. Aktuálně provozují dvě společnosti pravidelné trajekty z Malty do Itálie, a to na několika trasách. Trajekty do Tuniska ani do jiné země z Malty nejezdí.

Všechny trajekty vyplouvají z přístavu v hlavním městě Valletta. 

Trajekt Malta – Sicílie

Na italskou Sicílii plují společnosti Grimaldi Lines s velkými trajekty pro pěší i auta a pak rychlejší lodě pouze pro pěší a s omezeným místem pro pár osobních aut Virtu Ferries. Lodní lístky doporučujeme kupovat online s předstihem alespoň jednoho týdne na webu lodních společností nebo využijte srovnávače typu Directferries.com, které najdou všechna dostupná spojení na dané trase.

Valletta – Catania

Na trase plují velké trajekty Grimaldi Lines.

 • 1x týdně,
 • cesta trvá 7 hodin,
 • jednosměrná jízdenka na sezení 39 EUR, poplatek za auto 32 EUR.

Valletta – Pozzallo

Do města na samém jihu Sicílie vyplouvají rychlé lodě společnosti Virtu Ferries.

 • 2-4x denně, 
 • cesta trvá 1h45min,
 • jednosměrná jízdenka za 83 EUR, zpáteční v ten samý den 111 EUR.

Valletta – Salerno

Dlouhou trasu až do Kampánie zajišťují opět velké trajekty Grimaldi Lines.

 • 1x týdně, 
 • cesta trvá 31 hodin, 
 • jednosměrná jízdenka k sezení 51 EUR, lehátková kajuta 94 EUR, poplatek za auto 64 EUR.

Chystáš se na Maltu?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele jantomsa
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.