Letecky

Jedinou možnou variantou, jak se levně dopravit na Maltu, je využití letecké dopravy. Na ostrovech se nachází pouze jedno mezinárodní letiště Malta Luqa, podívejte se na detailní informace o dopravě z/na letiště a službách.

Na Maltu se dostaneme několika aerolinkami z Prahy i okolních měst. 

Doba a délka letu na Maltu

Začínající cestovatelé se často ptají, jak dlouho se letí na Maltu, jaká je doba a trasa letu? Z Prahy se podle letových řádů letí zhruba 2,5 hodiny, v reálu se čistá doba letu pohybuje od 1 hodiny a 50 minut do 2 hodin a 15 minut podle aktuální hustoty letového provozu.

Z Vídně je let mírně kratší, podle letového řádu se letí 2 hodiny a 15 minut, v reálu zhruba hodinu a tři čtvrtě. 

Trasa letu vede přes Rakousko, Slovinsko, Jaderské moře, část Itálie a přes Sicílii. Vzdušnou čarou je Malta z Prahy vzdálená 1 575 km.

Přímý let na Maltu z Prahy a cena letenek

Celoročně zajišťuje spojení mezi Prahou a Maltou místní aerolinka Air Malta a v letní sezoně také ČSA. Air Malta nabídne obvykle nejlevnější letenky a především více akcí. Běžná cena zpáteční letenky na Maltu se v létě pohybuje od 4 500 do 5 500 Kč, mimo sezonu pak kolem 3 500 Kč. V akcích, které Air Malta spouští několikrát do roka, se lze dostat i na cenu kolem 2 000 Kč.

ČSA jsou v průměru asi o 10% dražší než Air Malta.

Letenky na přímé lety z Prahy zakoupíte přímo na webu airmalta.com nebo csa.cz, případně můžete srovnat ceny obou aerolinek i letů s přestupem v našem vyhledávači, kde letenky můžete rovnou i koupit.

Přímé lety z okolních letišť a ceny letenek

Často výrazně levnější letenky než z Prahy prodávají nízkonákladové aerolinky z okolních letišť. Ceny v sezoně se v těchto případech pohybují kolem 3 500 Kč, v akcích a mimo sezonu ale často i pod 1 000 Kč. Přímé lety provozují tyto aerolinky z následujících letišť.

 • z Vídně: Air Malta, Ryanair, Wizz Air, 
 • z Bratislavy: Ryanair, 
 • z Katowic: Wizz Air, 
 • z Krakowa: Ryanair, 
 • z Wroclawi: Ryanair, 
 • z Berlína: Air Malta, Ryanair, 
 • z Norimberka: Ryanair.

Lety s přestupem

Spojení s přestupem se cenově může vyplatit v letní sezoně z Prahy, kdy na některé termíny jsou ceny přímých letů velmi vysoké. Z letišť, odkud létají low-cost aerolinie Ryanair či Wizz Air, se obvykle lety s přestupem nevyplatí.

Na Maltu z Prahy často nabízí spojení Lufthansa přes Frankfurt, Swiss přes Curych a další velké aerolinky. Ceny se většinou pohybují mezi 4 000 a 7 000 Kč a všechny je srovnáte v našem vyhledávači.

Letecké zájezdy a charterové lety

Vzhledem k malé velikosti Malty se charterové lety pro cestovní kanceláře nevypravují v takovém množství jako do jiných destinací a tomu odpovídají i vyšší ceny zájezdů na Maltu

Běžný letecký zájezd z Prahy vyjde asi 11 500 až 14 000 Kč na osobu za týden v hotelu se snídaní či polopenzí. Z Vídně a ve výjimečných last-minute akcích i z Prahy se lze dostat i na částku od 8 500 Kč na osobu.

Trajekty

I ti, kteří nechtějí letět letadlem, mají možnost se na Maltu dostat. Aktuálně provozují dvě společnosti pravidelné trajekty z Malty do Itálie, a to na několika trasách. Trajekty do Tuniska ani do jiné země z Malty nejezdí.

Všechny trajekty vyplouvají z přístavu v hlavním městě Valletta. 

Trajekt Malta – Sicílie

Na italskou Sicílii plují společnosti Grimaldi Lines s velkými trajekty pro pěší i auta a pak rychlejší lodě pouze pro pěší a s omezeným místem pro pár osobních aut Virtu Ferries. Lodní lístky doporučujeme kupovat online s předstihem alespoň jednoho týdne na webu lodních společností nebo využijte srovnávače typu Directferries.com, které najdou všechna dostupná spojení na dané trase.

Valletta – Catania

Na trase plují velké trajekty Grimaldi Lines.

 • 1x týdně,
 • cesta trvá 7 hodin,
 • jednosměrná jízdenka na sezení 39 EUR, poplatek za auto 32 EUR.

Valletta – Pozzallo

Do města na samém jihu Sicílie vyplouvají rychlé lodě společnosti Virtu Ferries.

 • 2-4x denně, 
 • cesta trvá 1h45min,
 • jednosměrná jízdenka za 83 EUR, zpáteční v ten samý den 111 EUR.

Valletta – Salerno

Dlouhou trasu až do Kampánie zajišťují opět velké trajekty Grimaldi Lines.

 • 1x týdně, 
 • cesta trvá 31 hodin, 
 • jednosměrná jízdenka k sezení 51 EUR, lehátková kajuta 94 EUR, poplatek za auto 64 EUR.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele jantomsa
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 24 dny
Navrhni úpravu