Comino
Malta

Zásuvky a internet na Maltě

Elektřina a zásuvky

Maltská elektrická síť funguje na frekvenci 50 Hz a s koncovým napětím 230 V, což jsou hodnoty shodné jako v ČR. Díky specifickým vazbám na Velkou Británii se zde však vyskytují britské zásuvky, které jsou odlišné od zbytku Evropy. Malta je tak jednou z mála evropských zemí, do kterých budete potřebovat adaptér do zásuvek.

Zásuvky a zástrčky se na Maltě používají "britské", tj. typ G se třemi obdélníkovými otvory. Každá zásuvka mívá dokonce svůj vypínač (obvykle hned u otvorů zásuvky), kdy do ní můžete vypnout přívod elektřiny. Do těchto typů zásuvek české zástrčky a spotřebiče vždy potřebují adaptér, včetně mobilních telefonů nebo holících strojků.

  • Zásuvky: G
  • Napětí: 230 V
  • Frekvence: 50 Hz
  • Adaptér: je potřeba

Kde koupit adaptér na Maltu

Cestovní adaptéry pořídíte v každém větším obchodě s elektrem. Kompletní adaptéry pro celý svět stojí cca od 550 Kč, online obchody můžete srovnat například na webu Heuréka.cz.

Internet

Malta je součástí EU, data v mobilu vám tak budou fungovat bez příplatku. Využívat je můžete úplně stejně, jako byste využívali doma v ČR nebo na Slovensku. Internetové pokrytí na Maltě je velmi dobré ve všech částech ostrovů Malta, Gozo i Comino.

Veřejné wi-fi sítě nabízí naprostá většina hotelů i penzionů a jsou dostupné v mnoha větších restauracích.

Volání

Pro volání se v rámci EU vztahují stejná pravidla jako byste volali vnitrostátně. Z Malty domů tedy budete volat za shodné ceny a tarify jako voláte po ČR. Žádné příplatky za roaming při cestě na Maltu nečekejte.

Chystáš se na Maltu?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele jantomsa
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.