Comino
Malta

Zásuvky a internet na Maltě

Zjistěte, zda při cestě na Maltu budete potřebovat adaptér do zásuvky nebo jak široce je dostupné internetové připojení a mobilní signál.

Hledat ubytování na Maltě

Elektřina a zásuvky

Maltská elektrická síť funguje na frekvenci 50 Hz a s koncovým napětím 230 V.

Díky specifickým vazbám na Velkou Británii se zde vyskytují britské zásuvky, které jsou odlišné od zbytku Evropy. Malta je tak jednou z mála evropských zemí, do kterých budete potřebovat adaptér do zásuvek.

Zásuvky a zástrčky se na Maltě používají "britské", tj. typ G se třemi obdélníkovými otvory. Každá zásuvka mívá dokonce svůj vypínač (obvykle hned u otvorů zásuvky), kdy do ní můžete vypnout přívod elektřiny. 

  • Zásuvky – G
  • Napětí – 230 V
  • Frekvence – 50 Hz

Internet

Malta je součástí EU, data v mobilu proto všem občanům EU, Islandu, Norska nebo Velké Británie budou fungovat bez roamingového příplatku. Internetové pokrytí na Maltě je velmi dobré ve všech částech ostrovů Malta, Gozo i Comino.

Veřejné wi-fi sítě nabízí naprostá většina hotelů i penzionů a jsou dostupné v mnoha větších restauracích.

Volání

Pro volání se na Maltě pro mobilní operátory z EU, Norska a Velké Británie vztahují stejná pravidla jako byste volali vnitrostátně.

Z Malty domů tedy budete volat za shodné ceny a tarify jako voláte doma, pokud žijete v EU, Norsku nebo Spojeném království. Žádné příplatky za roaming při cestě na Maltu nečekejte.

Pokud pocházíte ze země mimo EU, získejte jednoduše a rychle maltskou datovou e-sim na webu airalo.com.

Chystáš se na Maltu?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele jantomsa
naposledy aktualizováno 26. 11. 2023

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.