Průvodce státem
Malta
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Doprava na Maltě

Jak na Maltu

Jedinou možnou variantou, jak se levně dopravit na Maltu, je využití letecké dopravy. Na ostrovech se nachází pouze jedno mezinárodní letiště. Při využití lowcostových dopravců lze na Maltu doletět z Prahy buď přímou linkou s ČSA, nebo s Air Malta již za 2,5 h. V případně jednoho přestupu např. v Miláně s Ryanair nebo easyJet bude cesta na Maltu trvat cca 5 až 7 h. Ceny za zpáteční letenky se pohybují většinou od 2.500 do 5.000 Kč.

Při příletu na letiště v denní době je následně nejlevnější varianta použití místních autobusů – zastávka je přímo před letištní halou. Nebo v druhém případě využít taxi. Placení taxi na letišti probíhá přímo ve stánku před východem z letištní haly, kdy vám bude podle nahlášené destinace z tabulek sdělena cena a po zaplacení již stačí jen ukázat lístek a taxikář vás odveze na dané místo. Odpadá tedy situace s dohadováním cen za taxi.

Jak se nejlépe dopravovat

Veřejná doprava

Asi nejoptimálnější volbou na Maltě je využití veřejné dopravy. V roce 2011 na Maltu vstoupila britská společnost Arriva a došlo k výměně všech autobusů (nyní jezdí všude nové a klimatizované vozy) a zlepšení autobusové sítě, která je nyní velmi hustá a veřejnou dopravou se můžete dopravit prakticky na všechna potřebná místa.

Např. cena týdenní neomezené karty vyjde na 21 € (ještě v roce 2015 to bylo pouze 7 €).

Starý autobus Malta

Vyhlídkové autobusy Hop-On Hop-Off Malta: https://city-sightseeing.com/en/65/malta/68/hop-on-hop-off-malta

Půjčení auta

Pokud vám nebude vadit jízda vlevo, neustále troubící řidiči a úzké uličky, do nichž zřejmě zpomalují jen turisti, tak zde existují mnoho možnosti, jak a kde si pronajmout vůz. Ceny se pohybují kolem 1.000 Kč za den. Minimální věk pro zapůjčení vozidla je 25 let, nejvyšší 70 let. Za přirážku za plné pojištění je možno si půjčit vůz již od 21 let.

Parkování je problém kvůli nedostatku parkovacích míst, převážně ve velkých a rušných městech, jako je Valletta či Sliema. Pozor na parkovací zóny, z nichž mohou vaše auto odtáhnout.

Taxi

Poznáte ho podle bílé barvy a červené číselné tabule s černými písmeny. Každé taxi je vybaveno taxametrem a dopravné kontroluje stát.

Rozmanitý ostrovní stát ve Středozemním moři

Málokterý ostrov ve Středozemí toho může nabídnout tolik jako Malta. I přes to, že se jedná o nejmenší stát v Evropské unii, naleznou tu své snad všechny věkové skupiny s rozličnými zájmy.

Rodinám s dětmi poskytne moře, pláže, teplo, slunce, mladším rušný noční život a starším naopak klid ve slunci souostroví. Na každém rohu na vás navíc bude dýchat bohatá historie se všudypřítomnými památkami, které ani nestihnete všechny projít. To vše pouhé 2,5 hodiny letu z Prahy.

Průvodce pro tebe napsal jantomsa
Víza
Na občanku
V rámci Schengenu cestuješ pouze na občanský průkaz.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
květen - říjen
Prázdniny jsou zaslíbené koupání, pro poznávání pak celý rok.
Více o počasí
Letenky od
4 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 3x za měsíc a ušetříš cca 44 %.
Akční nabídky
Avatar uživatele jantomsa
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu