Cestování Covid-19

Od 1.7. lze na Maltu z ČR, Slovenska a Rakouska (pozor, nikoliv z německých nebo polských letišť!) cestovat bez omezení. Rovněž návrat zpět do ČR je možný bez omezení Aktuální informace na webu Ministerstva zahraničí.

Jak na Maltu

Jedinou možnou variantou, jak se levně dopravit na Maltu, je využití letecké dopravy. Na ostrovech se nachází pouze jedno mezinárodní letiště. Při využití lowcostových dopravců lze na Maltu doletět z Prahy buď přímou linkou s ČSA, nebo s Air Malta již za 2,5 h. V případně jednoho přestupu např. v Miláně s Ryanair nebo easyJet bude cesta na Maltu trvat cca 5 až 7 h. Ceny za zpáteční letenky se pohybují většinou od 2.500 do 5.000 Kč.

Při příletu na letiště v denní době je následně nejlevnější varianta použití místních autobusů – zastávka je přímo před letištní halou. Nebo v druhém případě využít taxi. Placení taxi na letišti probíhá přímo ve stánku před východem z letištní haly, kdy vám bude podle nahlášené destinace z tabulek sdělena cena a po zaplacení již stačí jen ukázat lístek a taxikář vás odveze na dané místo. Odpadá tedy situace s dohadováním cen za taxi.

Jak se nejlépe dopravovat

Veřejná doprava

Asi nejoptimálnější volbou na Maltě je využití veřejné dopravy. V roce 2011 na Maltu vstoupila britská společnost Arriva a došlo k výměně všech autobusů (nyní jezdí všude nové a klimatizované vozy) a zlepšení autobusové sítě, která je nyní velmi hustá a veřejnou dopravou se můžete dopravit prakticky na všechna potřebná místa.

Např. cena týdenní neomezené karty vyjde na 21 € (ještě v roce 2015 to bylo pouze 7 €).

Vyhlídkové autobusy Hop-On Hop-Off Malta: https://city-sightseeing.com/en/65/malta/68/hop-on-hop-off-malta

Půjčení auta

Pokud vám nebude vadit jízda vlevo, neustále troubící řidiči a úzké uličky, do nichž zřejmě zpomalují jen turisti, tak zde existují mnoho možnosti, jak a kde si pronajmout vůz. Ceny se pohybují kolem 1.000 Kč za den. Minimální věk pro zapůjčení vozidla je 25 let, nejvyšší 70 let. Za přirážku za plné pojištění je možno si půjčit vůz již od 21 let.

Parkování je problém kvůli nedostatku parkovacích míst, převážně ve velkých a rušných městech, jako je Valletta či Sliema. Pozor na parkovací zóny, z nichž mohou vaše auto odtáhnout.

Taxi

Poznáte ho podle bílé barvy a červené číselné tabule s černými písmeny. Každé taxi je vybaveno taxametrem a dopravné kontroluje stát.

Avatar uživatele jantomsa
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 dny
Navrhni úpravu