Cestování Covid-19

Turistické cesty do Norska jsou zakázány, na všechny cizince se po příjezdu navíc vztahuje 14-denní karanténa. Aktuální informace na webu Ministerstva zahraničí.

Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Jižní Norsko
Města (Oslo, Bergen), letní chození i zimní běžkování

-1 °C

1 °C

5 °C

11 °C

20 °C

23 °C

25 °C

23 °C

17 °C

12 °C

5 °C

4 °C
Severní Norsko
Pro milovníky severských hor, ostrovů a polárních září

-2 °C

-2 °C

-1 °C

2 °C

6 °C

11 °C

13 °C

13 °C

8 °C

3 °C

0 °C

-2 °C

Počasí v Norsku

Podnebí závisí z velké části na Golfském proudu, který zde zvyšuje teplotu. Mezi nejteplejší měsíce se řadí červenec, naopak nejchladnější je leden a únor. Během zimy může být opravdu velmi chladno, problémem není ani samotná teplota, ale vítr, který je v přímořských oblastech ostrý a ledový. V létě mohou teploty v jižní části Norska dosáhnout až tropických hodnot. Na severu pak průměrně dosahují okolo 15 °C. 

Problémem pro turisty je však déšť. Úroveň srážek je zde velmi vysoká, a to především v horských oblastech, pro mnoho dešťových dnů je velmi známé město Bergen.

Na cestu je také důležité přibalit opalovací krém s vysokým faktorem. Slunce je zde ostřejší a například při horských túrách může způsobit nepříjemné popáleniny.

Kdy jet do Norska

Záleží na tom, co chcete zažít. Pro nadšence sněhu čekají v zimě stovky kilometrů běžkařských tras. V letních měsících můžete v jižní části zažít koupání či stanování za poměrně přijatelných teplot. Nadšencům turistiky se také doporučuje vyrazit v létě. Některé trasy totiž nemusí být po většinu roku vůbec otevřené, respektive jsou přístupné, ale na vlastní riziko. Při návštěvě měst pak bývají nejvytíženějšími měsíci ty letní.

Avatar uživatele Tereza Bystroňová
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 19 dny
Navrhni úpravu