Gdaňsk
Gdaňsk

15 míst co vidět v Gdaňsku

Katedrála Oliwa

Gdaňsk

Krásné a zajímavé památky nenajdete pouze v centru, ale rozhodně se vyplatí zajet na severní předměstí do čtvrti Oliwa. Kostel Nejsvětější Trojice se pyšní neobyčejnou architekturou a nádherným klidným prostředím gdaňského Teologického semináře.

Na místě dřívějšího cisterciáckého kláštera stával románský kostel už od roku 1186, katedrála v současné podobě však vznikla až během 14. století.

Architektura a interiér

Oliwská katedrála zaujme svým vzezřením už na první pohled. Čistá bílá fasáda typicky gotického stylu je v průčelí lemována dvěma štíhlými cihlovými věžemi sahajícími až do výšky 46 metrů.

Velmi cenný je také interiér katedrály. Uvnitř najdete přes 20 pozdně barokních oltářů, přičemž ten hlavní se považuje za mistrovské dílo pomořanského baroka. Za povšimnutí stojí také velké barokní varhany.

Vstupné a otevírací doba

Pro veřejnost je katedrála otevřena každý den. Od pondělí do pátku v časech 9:00–17:00, v sobotu 9:00–15:30 a v neděli 14:00–17:30.

Vstup je zdarma.

Doprava do Oliwy

Nejrychlejší cesta z centra vede kterýmkoliv regionálním vlakem směrem na sever, který zastavuje ve stanici Gdańsk-Oliwa. Odtud ke katedrále dojdete po 600 metrech.

Nejbližší tramvajová zastávka "Obrónców Westerplatte" leží asi 400 metrů od kostela a zastavují zde linky 5, 6 a 12.

Chystáš se do Gdaňsku?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 21. 11. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.